"Jestem zachwycony wygraną nad ekipą Portugalii. Teraz jesteśmy spokojniejsi" - mówił po meczu we Lwowie bramkarz reprezentacji Niemiec, Manuel Neuer. "Zagraliśmy dobre spotkanie, defensywa spisywała się bez zarzutu, a to pozwala patrzeć z optymizmem na kolejne mecze" - podkreślał.

Niemcy pokonali wczoraj reprezentację Portugalii 1:0. Gola na wagę zwycięstwa zdobył w 72. minucie spotkania Mario Gomez. Kilkoma świetnymi interwencjami popisał się niemiecki golkiper.

Dopiero w końcówce spotkania Portugalczycy nieco nas przycisnęli, ale komunikacja między obrońcami była idealna. Ja osobiście bardzo się cieszę, że zachowałem czyste konto - mówił po meczu Neuer. Mats Hummels był fantastyczny. W ważnych momentach zachowywał spokój i przez całe 90 minut był bardzo solidny. Cieszę się, że mamy go w zespole - podkreślał.

Teraz musimy skupić się na meczu z Holandią. Oni po porażce z Danią nie mają wyjścia. Muszą zaatakować od samego początku i nas pokonać, jeśli chcą myśleć o wyjściu z grupy. My jesteśmy w nieco spokojniejszych nastrojach, ale zrobimy wszystko, by pokrzyżować im plany - zakończył niemiecki golkiper.

Zobacz zapis relacji na żywo z meczu Niemcy - Portugalia.