Piłkarska reprezentacja Polski przegrała ze Słowacją (1:2) w pierwszym meczu grupy E na mistrzostwach Europy. Zwycięstwo Słowakom dał gol Milana Skriniara. Dla całego spotkania kolosalne znaczenie miała sytuacja z 60. minuty, kiedy drugą żółtą kartkę otrzymał Grzegorz Krychowiak. Wcześniej dużego pecha miał Wojciech Szczęsny – po strzale Roberta Maka piłka odbijał się od słupka, później od naszego bramkarza. Tak padła pierwsza bramka dla Słowaków.

Aby odświeżyć stronę lub włącz automatyczne odświeżanie :

* Polacy przegrali 1:2 ze Słowacją w swoim pierwszym meczu na Euro 2020.

* Pierwszy gol dla Słowaków padł po świetnej akcji Roberta Maka. Po strzale pomocnika piłka odbija się od słupka, a później od Wojciecha Szczęsnego i wylądowała w bramce.

* Na początku drugiej połowy po kombinacyjnej akcji biało-czerwonych gola zdobył Karol Linetty.

* W 62. minucie drugą żółtą kartkę otrzymał Grzegorz Krychowiak. Od tego momentu graliśmy w "10".

* Druga bramka dla Słowacji padła po stałym fragmencie gry. Dośrodkowanie z rzutu rożnego wykorzystał Milan Skriniar.

Polska - Słowacja

Bramki: 0:1 Wojciech Szczęsny (18-samobójcza), 1:1 Karol Linetty (46), 1:2 Milan Skriniar (69).

Żółta kartka - Polska: Grzegorz Krychowiak. Słowacja: Tomas Hubocan. Czerwona kartka za drugą żółtą - Polska: Grzegorz Krychowiak (62).

Sędzia: Ovidiu Hategan (Rumunia).

Polska: Wojciech Szczęsny - Bartosz Bereszyński, Kamil Glik, Jan Bednarek, Maciej Rybus (74. Tymoteusz Puchacz) - Kamil Jóźwiak, Karol Linetty (74. Przemysław Frankowski), Grzegorz Krychowiak, Mateusz Klich (85. Jakub Moder), Piotr Zieliński (85. Karol Świderski) - Robert Lewandowski.

Słowacja: Martin Dubravka - Peter Pekarik (79. Martin Koscelnik), Lubomir Satka, Milan Skriniar, Tomas Hubocan - Lukas Haraslin (87. Michal Duris), Juraj Kucka, Marek Hamsik, Jakub Hromada (79. Patrik Hrosovsky), Robert Mak (87. Tomas Suslov) - Ondrej Duda (90+1. Jan Gregus).

KONIEC SPOTKANIA! PRZEGRYWAMY ZE SŁOWACJĄ 1:2.

Polska 3 0 1 2 4-6 1

90+3'

Lewandowski utrzymał się przy piłce, otoczony przez Słowaków podał do Świderskiego. Napastnik strzelił, ale z łatwością piłkę złapał Dubravka.

90+1'

Ondreja Dudę zmienia Jan Gregus.

90'

To chyba była ostatnia szansa! Piłkę na piątym metrze miał Bednarek, najpierw trafił w defensora Słowacji, później poprawił strzał, ale piłka przeleciała obok słupka.

89'

Zmiany w reprezentacji Słowacji!

Schodzą Robert Mak i Lukas Haraslin, a za nich na boisku Michal Duris i Tomas Suslov.

87'

Bliski strzału na bramkę po rzucie rożnym był Glik! Dośrodkowywał Moder, piłkę najpierw dotknął Lewandowski, później futbolówka przeleciała centymetry od nogi Glika.

85'

Mateusza Klicha zastępuje Jakub Moder.

Za Piotra Zielińskiego wchodzi Karol Świderski.

84'

Po rzucie rożnym z dystansu strzela Puchacz, ale piłka ponad poprzeczką.

82'

Frankowski fauluje w bocznym sektorze boiska.

80'

Puchacz faulowany przez Dudę. Dośrodkowuje Zieliński, piłka wybita przez Słowaków.

78'

W zespole Słowacji też zmiany! Schodzi Jakub Hromada, a wchodzi Patrik Hrosovski.

Petera Pekarika zastępuje Martin Koscelnik.

77'

Mogło być niebezpiecznie! Dobra interwencja Puchacza na własnej połowie.

76'

Rzut wolny dla Polski w okolicach 40. metra. Zieliński zagrywa do Bednarka, ten główkuje, ale za lekko.

74'

Podwójna zmiana w polskim zespole.

Przemysław Frankowski za Karola Linettego.

Tymoteusz Puchacz za Macieja Rybusa.

69'

Milan Skriniar strzela gola! Słowacja prowadzi 2:1. Dośrodkowanie trafia do Skriniara, który niepilnowany z łatwością trafia do bramki Wojciecha Szczęsnego.

68'

Kucka mija kilku naszych zawodników i zagrywa do Haraslina. Rzut rożny dla Słowacji.

66'

Polacy szukają szybkiej kontry, ale dobrze defensywę ułożyli Słowacy.

64'

Słowacy budują atak pozycyjny. Duda nie zdołał opanować piłki, która opuściła plac gry. Od bramki rozpoczynają Polacy.

60'

Druga żółta kartka dla Grzegorza Krychowiaka. Będziemy grać w "10".

59'

Piłka rozegrana krótko. Dośrodkowuje Zieliński, ale piłka ląduje poza boiskiem.

58'

Lewandowski uderza, ale piłka odbija się od słowackiego muru. Mamy rzut rożny.

57'

Rybus faulowany tuż przed polem karnym. Będzie rzut wolny!

55'

Dobre wyjście Słowaków, ale przerwaliśmy akcję. Lewandowski zagrywa do Rybusa, ale ten się poślizgnął i kontra straciła tempo. Budujemy atak pozycyjny.

53'

Zieliński zagrywa do Glika, ten strącił piłkę z odległości sześciu metrów, ale niecelnie.

52'

Jóźwiak przerywa akcję Słowaków, pokonuje kilkanaście metrów. Piłkę wybija mu Słowacji defensor, jest rzut rożny.

46'

Atomowy początek drugiej połowy! Karol Linetty strzela bramkę po kombinacyjnej akcji Polaków! Najpierw Piotr Zieliński podał do będącego po jego lewej stronie Macieja Rybusa. Nasz zawodnik po murawie posłał piłkę przed bramkę, a akcję wykończył Linetty!

Paulo Sousa nie zdecydował się na zmiany w przerwie spotkania.

Przewidywania premiera się spełnią?

Premier Mateusz Morawiecki przed meczem na Facebooku napisał, że jego zdaniem Polska wygra ze Słowacją 2:1. Pozostało nam wierzyć, że piłkarze Sousy nie zawiodą szefa rządu.

Samobójczy gol Wojciecha Szczęsnego

ESPN wylicza, że dwie jedyne w turnieju samobójcze bramki zostały strzelone przez graczy Juventusu.

Statystyki po pierwszej połowie

Nie wygląda to najlepiej...

45+1'

Jóźwiak próbuje się przedrzeć przez defensywę Słowaków z prawej strony, ale dobrze interweniuje Mak.

Koniec pierwszej połowy. Polacy wciąż bez strzału w światło bramki Słowaków!

44'

Mak przerywa akcję polaków. Piłka trafia do Hamsika, ten strzela, ale piłkę blokuje Krychowiak.

42'

Lewandowski przyjął piłkę w polu karnym, strzelił, ale piłka daleko od bramki.

38'

Polacy wciąż bez celnego strzału.

35'

Mamy dla Was zdjęcia z Sankt Petersburga!

34'

Krychowiak strzela z dystansu, ale piłka przelatuje ponad bramką.

33'

Niecelne podanie przejmują Słowacy. Haraslin szaleje na prawym skrzydle. Jest dośrodkowanie i główka Kucki - ale strzał jest zbyt słaby, by zaskoczyć Szczęsnego.

32'

Faul Rybusa w pobliżu pola karnego Słowaków.

31'

Utrzymują się na naszej połowie Słowacy.

27'

Piłkę po dośrodkowaniu Słowaków wybija Glik, ale gubimy się później w defensywie. Z dystansu uderza Kucka. Piłka przelatuje minimalnie ponad poprzeczką.

25'

22'

Żółta kartka dla Grzegorza Krychowiaka za faul na Hromadzie.

21'

Oficjalnie bramka została przypisana Wojciechowi Szczęsnemu.

18'

Fenomenalna akcja Maka! Zawodnik przeszedł dwóch Jóźwiaka i Bereszyńskiego. Z ostrego konta strzelił w słupek, piłka odbiła się od pleców Szczęsnego i Słowacja prowadzi 1:0!

16'

Kompletnie niecelne dośrodkowanie.

15'

Kucka faulował Zielińskiego. Polacy mają rzut wolny z odległości ok. 30 metrów do bramki.

13'

Ondrej Duda zszedł do środka boiska i oddał strzał, ale piłka przeleciała obok bramki Wojciecha Szczęsnego.

10'

Klich zagrał do Jóźwiaka, ten dośrodkował. Rybus staranował rywali. Sędzia odgwizdał faul.

8'

Klich faulowany na prawej stronie boiska. Dośrodkowywał Rybus, ale piłkę piąstkował Dubravka.

4'

Strzał Roberta Lewandowskiego zablokowany, Polacy przejęli piłkę, dośrodkowywał Rybus, ale piłkę na aut wybili Słowacy.

3'

Teraz to Krychowiak fauluje Hromadę. Hamsik dośrodkowuje w pole karne biało-czerwonych, ale dobrze interweniuje Lewandowski.

1'

Pierwszy faul Słowaków. Na murawę padł Grzegorz Krychowiak.

1'

Zaczynają Słowacy!

2 minuty do rozpoczęcia spotkania

W ocenie rosyjskich mediów Polacy będą faworytami poniedziałkowego meczu piłkarskich mistrzostw Europy w Sankt Petersburgu ze Słowacją. Do takich wniosków doszły po analizie składów i ostatnich wyników obu drużyn, a także prognoz bukmacherów.

"(Robert) Lewandowski wyzdrowiał po urazie, (Piotr) Zieliński też jest w formie, a (Grzegorz) Krychowiak, (Jan) Bednarek i (Wojciech) Szczęsny są stabilnie dobrzy. I dlatego przyznajemy reprezentacji Polski pierwszeństwo w pierwszym etapie mistrzostw Europy" - prognozuje portal Championat. com. Reprezentacja Słowacji, według komentatora, "w tym momencie wygląda na outsidera w swojej grupie na Euro".

4 minuty do rozpoczęcia spotkania

Czas na "Mazurka Dąbrowskiego".

5 minut do rozpoczęcia spotkania

Na stadionie w Sankt Petersburgu odgrywany jest hymn Słowacji.

10 minut do rozpoczęcia spotkania

To już ostatnia chwila na głosowanie w naszej sondzie. Zdania są podzielone! 21 proc. z Was twierdzi, że Polska wygra ze Słowacją 1:0. Tyle samo osób przewiduje przegraną 0:1.

12 minut do rozpoczęcia spotkania

Dla kibiców reprezentacji przygotowaliśmy zabawę! Szczegóły w artykule:

15 minut do rozpoczęcia spotkania

Być może dobrym prognostykiem na dzisiejszy mecz będzie wygrana piłkarek reprezentacji Polski! Biało-czerwone wygrały 5:0 z Czechami 5:0 (3:0) w towarzyskim meczu rozegranym w hiszpańskiej Kartagenie.

Bramki strzeliły: Ewa Pajor (26', 33'), Adriana Achcińska (43'), Weronika Zawistowska (68'), Zofia Buszewska (87').

Przypominamy, że Ewa Pajor będzie dziś gościem Popołudniowej rozmowy w RMF FM!

20 minut do rozpoczęcia spotkania

Zachęcamy do śledzenia relacji z meczu Polska - Słowacja. Na początek ciekawostka. Słowacja może być 30. rywalem piłkarskiej reprezentacji Polski, któremu gola strzeli Robert Lewandowski.

32-letni kapitan biało-czerwonych dotychczasowe 66 bramek w drużynie narodowej strzelił 29 rywalom. Pierwszym było trafienie do siatki San Marino w debiucie 10 września 2008. Ostatnim drugi gol przeciw Andorze w marcowym spotkaniu eliminacji mistrzostw świata w Warszawie.