Największa dziura w jezdni jest Mysłowicach na ulicy Pukowca. To właśnie ona wygrała w naszym plebiscycie na www.rmf24.pl. Ale kandydatek do najdorodniejszej dziury w drodze było naprawdę sporo. Na Gorącą Linię RMF FM otrzymaliśmy dziesiątki zgłoszeń o dziurawych trasach i wciąż dostajemy kolejne. Przesyłajcie zdjęcia, filmy, informacje.

Film nadesłany na Gorącą Linię RMF FM przez Kamila. Wolbrom, ul. Krakowska

Film nadesłany na Gorącą Linię RMF FM przez "wioskowego7"

Tak się jeździ po dziurawych Mysłowicach

Film nadesłany na Gorącą Linię RMF FM przez Mateusza

Słuchacze i internauci skarżą się na fatalny stan dróg niemal w całej Polsce. Nie da się jednak ukryć, że w niektórych regionach trasy są w wyjątkowo złym stanie.

Nowy lider wśród najwiekszych dziur w jezdni! Zdjęcie zrobione dziś na ulicy Regulskiej w Regułach k.Warszawy. Jeszcze tydzień temu droga była jak najbardziej w porządku - pisze Hubert.

Wiadukt w Starachowicach wygląda jak ser. Małe dziury na całej długości i jak na złość drugie połączenie w kierunku na Radom zablokowane przez roboty drogowe - objazd przez miasto lub wymieniony wiadukt. Drogi w mieście ogólnie do remontu, ale miejscami trzeba szczególnie uważać bo można coś zgubić - informuje dmk20.

Jednym z bardziej dziurawych fragmentów dróg w kraju osławionych wśród kierowców jest fragment drogi krajowej nr 15 między Gnieznem a Wrześnią. Koleiny sięgają kilkunastu cm, urwania misek olejowych, zderzaków itp są tu na porządku dziennym - dorzuca Mikołaj.

Zapraszam do Mysłowic - bardziej dziurawych dróg nie ma chyba w żadnej innej miejscowości. Mysłowiczanie serdecznie dziękują za to swoim ukochanym radnym! - pisze Zgredzik.

Wtóruje mu Eugeniusz: Niestety, znowu Mysłowice, prawie od roku ulica Pukowca w Mysłowicach jest dobrym sprawdzianem dla samochodów terenowych, zapewniam większych dziur i wertepów chyba nie znajdziecie w żądnym innym mieście.

Do akcji "Największe dziury w drogach" zgłaszam drogę nr 776 na odcinku Proszowice-Kraków. W szczególności dwa fragmenty w rejonie miejscowości Posądza i Kocmyrzów. Ilość dziur na tej drodze jest przeogromna - informuje pan Nowak.

Drodzy Państwo jeśli mówicie, że jest źle, to zapraszam do Wałbrzycha! Główna ulica miasta łącząca śródmieście z większością dzielnic jak również stanowi drogą wylotową w kierunku Wrocławia - drogowy koszmar!!! Aby nie uszkodzić podwozia i nie spowodować kolizji, należy jeździć z "pilotem". Kierowca skupia całą swoją uwagę na omijaniu dziur a "pilot" czuwa by nie doszło do kolizji z innym uczestnikiem ruchu. Ze względu na cykliczność tego zjawiska sugeruję by włączyć ten sposób jako integralny element kursu na prawo jazdy - dodaje chemtom.

Przejazd odcinkiem tej trasy 12, 17 z Piask zaczynajac od końca obwodnicy Piask w strone Lublina, to jedna wielka porażka. Tam na odległosci ok 1,5 km jest dziura na dziurze. Dozwolona prędkość była 100km/h, zmieniła sie na 70km/h, a po ok 2 tygodniach to już jest 50km/h. I ta prędkość to za dużo, nie ma żadnej możliwości aby ominąć te dziury - pisze Kamil.

Czy ulice na Twoim osiedlu również przypominają ser szwajcarski? A może trasa, którą codziennie jeździsz, wygląda jak tor przeszkód? Przez cały dzień czekamy na Wasze zgłoszenia i zdjęcia dziurawych dróg. Wysyłajcie je na Gorącą Linię RMF FM. Fotografie możecie także nadsyłać MMS-em na numer 600 700 800.