Groziła mi wcześniej, ale nie traktowałam tego poważnie - zeznała 13-letnia Dominika, którą kilkanaście dni temu zaatakowała nożem koleżanka z klasy. Przesłuchanie odbyło się w obecności rodziców. Dziewczyna w ubiegłym tygodniu opuściła szpital. 13-letnia Agata, która zaatakowała nożem koleżankę, przebywa w szpitalu psychiatrycznym.

Dominika - jak opisuje w rozmowie z Markiem Balawajdrem Dariusz Nowak z małopolskiej policji - mówiła sporo o relacjach z koleżanką. Nie pojawia się nic co mogłoby negatywnie wpłynąć na relacje obydwu. Tych kontaktów wiele nie było - dodaje.

13-letnia Agata 8 września w gimnazjum nr 6 w Krakowie podczas przerwy zaatakowała nożem koleżankę. Napadnięta z ranami ciętymi twarzy i szyi trafiła do szpitala i przeszła operację.

Na podstawie decyzji sądu dla nieletnich - który prowadzi postępowanie w tej sprawie - napastniczka trafiła do schroniska dla nieletnich, a potem do szpitala psychiatrycznego. Zdaniem lekarzy, ze względu na stan zdrowia nie mogła zrozumieć swojego postępowania, ani nim pokierować.

Zabezpieczony przez policję film z monitoringu trafił do sądu rodzinnego, który prowadzi "postępowanie wyjaśniające w sprawie nieletniej o czyn karny dotyczący usiłowania zabójstwa". W toku postępowania sąd przekazał nagranie prokuraturze.

Na podstawie nagrania prokuratura wszczęła postępowanie wyjaśniające w sprawie niedopełnienia obowiązków ze strony osób, na których spoczywała odpowiedzialność za zapewnienie uczniom bezpieczeństwa.