Andrzej Lachowski wygrał piątkowy, nocny bieg na 10 kilometrów podczas Krakowskich Spotkań Biegowych na Błoniach. Uzyskał czas 32 minut i 14 sekund. Pan Andrzej prowadził od samego początku i pozycji lidera już nie oddał. Siedem minut po nim, na mecie pojawiła się najszybsza kobieta: Iga Kopiec.

Piątkowe zawody otworzyły Krakowskie Spotkania Biegowe! Do udziału zgłosiło się ponad 1,5 tysiąca osób. Biegacze wystartowali o godz. 21. To jednak dopiero początek emocjonującego biegowego weekendu. W sobotę pod patronatem RMF FM pobiegniemy całymi rodzinami, w parach i o Puchar Radia RMF FM. W niedzielę najbardziej wytrzymali i doświadczeni zawodnicy staną natomiast na starcie 13. Cracovia Maratonu.

Do udziału w biegu można było się zgłaszać do godziny 19. Na listę wpisało się prawie 1700 osób. Biegacze stanęli na starcie o godz. 21 i ruszyli na trasę o długości 10000 metrów. Start i metę zlokalizowano na deptaku przy al. 3 maja w okolicy kamienia papieskiego na Błoniach.

Na pokonanie trasy zawodnicy mieli 1,5 godziny. Przeciętnie taki dystans biegacze są w stanie jednak zaliczyć w 40 minut.

Atmosfera tego biegu była szczególna. Uczestnicy rywalizowali po zmroku. Każdy z nich musiał być wyposażony w światło, np. w czołówkę. Każdy uczestnik otrzymał też w pakiecie startowym specjalną koszulkę.

Spotkamy się na Błoniach!

W biegu nocnym na 10 kilometrów pobiegli przede wszystkim zawodnicy doświadczeni. Każdy może natomiast dołączyć do nas w sobotę na Błoniach! Zabierz ze sobą całą rodzinę lub swoją drugą połówkę i wystartuj! Razem z nami będą Ewa Wachowicz i Margaret.

O godz. 11 padnie strzał oznaczający początek Biegu Par. Zgłoszenia będą przyjmowane w Biurze Zawodów na Błoniach. Zapisywać możecie się nawet na pół godziny przed startem. Do pokonania będzie dystans 2000 metrów. Dla wszystkich par przewidziane są upominki od radia RMF FM. Najlepsza para otrzyma natomiast dwa rowery górskie! Udział w biegu jest bezpłatny.

Pół godziny później na starcie staną rodziny. Zapisy będą przyjmowane w Biurze Zawodów na Błoniach do godz. 11. Biegacze będą rywalizować na dystansie 1000 metrów. Dla każdej rodziny, która wystartuje, przewidziane są upominki od radia RMF FM. Na najszybszą rodzinę czekają cztery rowery górskie.

Finałem drugiego dnia Krakowskich Spotkań Biegowych będzie Bieg o Puchar Radia RMF FM. Start o godzinie 12:30. Także możecie się zapisać nawet w dniu zawodów. Będzie to najdłuższy z wszystkich biegów dnia. Uczestnicy przebiegną 4479 metrów z Błoń na Kopiec Kościuszki i z powrotem. Start jest bezpłatny. Każdy uczestnik otrzyma termoaktywną koszulkę. Wszyscy, którzy dobiegną do mety, dostaną także upominek od radia RMF FM. Zwycięzcy w kategorii kobiet i mężczyzn zostaną wyróżnieni Pucharami Radia RMF FM. Dostaną także nagrody pieniężne w wysokości 5 tysięcy złotych.

Biegowy weekend zakończy w niedzielę 13. Cracovia Maraton.