Wszyscy politycy, którzy otrzymali ochronę BOR po krwawych wydarzeniach w Łodzi nadal są chronieni - ustalił reporter RMF FM. Dziś mija miesiąc od zabójstwa działacza Prawa i Sprawiedliwości. Po tych wydarzeniach szef MSWIA Jerzy Miller zdecydował się objąć ochroną piętnaście osób, m.in. Zbigniewa Ziobrę, Jacka Kurskiego i Grzegorza Napieralskiego.

Na razie nie wiadomo, kiedy ochrona zostanie zdjęta. Będzie to decyzja ministra spraw wewnętrznych i administracji, który podejmie ją dopiero, gdy ustanie zagrożenie. Nie da się oczywiście tutaj mówić o z góry założonych scenariuszach - tłumaczy rzeczniczka resortu. Małgorzata Woźniak dodaje, że nie ma czegoś takiego jak ochrona na konkretny czas, trzeba robić analizy zagrożenia.

Cały czas na bieżąco przeprowadzamy analizę zagrożeń. Jeżeli te zagrożenia ustają, to w pewnym momencie odstępujemy od tej ochrony - mówi Dariusz Aleksandrowicz z BOR-u.

Stefan Niesiołowski w rozmowie z Romanem Osicą podkreśla, że stara się o ewentualnym zagrożeniu nie myśleć. Ja o ochronę nie prosiłem, więc nie zamierzam dopytywać szefa BOR, kiedy zagrożenie minie - mówi poseł PO.

Jak dowiedział się reporter RMF FM służby wciąż sprawdzają czy napastnik Ryszard C. mógł mieć wspólników.