Puchar Polski w hokeju na lodzie zdobyła po raz szósty w historii drużyna GKS Tychy. W finałowym meczu w Kraków Arenie tyszanie pokonali Ciarko PBS Bank KH Sanok 3:1.

W pierwszej tercji przewagę mieli tyszanie, którzy objęli prowadzenie w 19. minucie. Wówczas Josef Vitek strzałem z bardzo ostrego kąta pokonał Brayana Pittona.

Po rozpoczęciu drugiej odsłony tylko 66 sekund potrzebował GKS, aby podwyższyć prowadzenie. Kacper Guzik znalazł się sam przed sanockim bramkarzem, ale nie umieścił krążka w siatce, ponieważ stanął "osierocony" tuż przed bramką Ciarko. Dopadł go Jurij Kuzin i tyszanie prowadzili 2:0.

W 24. minucie Lukas Endal przedłużył nadzieje sanoczan na zdobycie pucharu. Jego strzał sprzed "niebieskiej" był nie do obrony dla Stefana Zigardy'ego.

Pod koniec drugiej tercji GKS wykorzystał grę w przewadze, gdy na ławce kar siedział Mateusz Wilusz.

Trzecia tercja stała pod znakiem przewagi Ciarko. Wynikało to z dużej ilości kar, które w tej odsłonie otrzymywali zawodnicy GKS. Przez 50 sekund sanoczanie grali w podwójnej przewadze, ale nawet wtedy nie udało im się zdobyć gola.

W półfinale GKS Tychy pokonał JKH GKS Jastrzębie 6:1 (2:0, 3:0, 1:1), a sanoczanie - Comarch Cracovię Kraków 3:2 (0:1, 2:0, 1:1).