Reklama

 • Poszukiwania Boeinga 777: Są nowe zdjęcia satelitarne

  Niedziela, 23 marca 2014 (11:03)
  Aktualizacja: Niedziela, 23 marca 2014 (12:58)

  Malezyjskie władze otrzymały od Francji nowe zdjęcia satelitarne, na których widać "potencjalne" fragmenty zaginionego Boeinga 777 linii Malaysia Airlines. Materiały zostały już przekazane ekipom poszukującym maszyny.

  Zdjęcie

  Samolot linii Malaysia Airlines startuje z lotniska w Kuala Lumpur (zdjęcie ilustracyjne) /AHMAD YUSNI /PAP/EPA
  Samolot linii Malaysia Airlines startuje z lotniska w Kuala Lumpur (zdjęcie ilustracyjne)
  /AHMAD YUSNI /PAP/EPA
  Rodziny pasażerów Boeinga 777 mają myśli samobójcze

  Rodziny pasażerów Boeinga 777 zostały zmuszone do opuszczenia hotelu, w którym mieszkały, czekając na wiadomości o losach zaginionej maszyny. Powodem są zbliżające się wyścigi Grand Prix Malezji - właśnie w tym hotelu mają się zatrzymać zawodnicy. Specjaliści ostrzegają, że ten dodatkowy,... czytaj więcej

  Rano otrzymaliśmy zdjęcia satelitarne od władz Francji. (...) Przekazaliśmy je natychmiast do australijskiego centrum koordynacyjnego - napisało malezyjskie ministerstwo transportu w komunikacie. Obiekty mają się znajdować w "południowym korytarzu" obszaru, który w ostatnich dniach był przeszukiwany. Korytarz ten rozciąga się od Indonezji w kierunku południowej części Oceanu Indyjskiego.

  Żadnych bliższych szczegółów dotyczących nowych zdjęć nie ujawniono.

  Dzisiaj wznowiono akcję poszukiwawczą, która koncentruje się obecnie na dwóch obszarach znajdujących się 2,5 tysiąca km na południowy zachód od Perth w Australii, gdzie wcześniej satelita wykrył duże obiekty, które mogą być szczątkami zaginionej maszyny. W poszukiwaniach biorą udział samoloty wojskowe i cywilne. W sobotę do Perth przyleciały z Chin dwie kolejne wojskowe maszyny, które dołączyły do sił Australii, Nowej Zelandii i USA. Dzisiaj zaś spodziewane są maszyny japońskie.

  Z informacji od uczestników operacji wynika, że pogoda na miejscu poszukiwań jest dobra, co umożliwia wykorzystanie specjalistycznego sprzętu.

  Wczoraj malezyjskie ministerstwo transportu poinformowało, że chiński satelita wykrył dryfujące w południowej strefie poszukiwań obiekty, które mogłyby być szczątkami boeinga. Jak powiedział malezyjski minister Hishammuddin Hussein, według informacji przekazanych przez ambasadora Chin w Kuala Lumpur, "zdjęcie satelitarne przedstawia obiekty unoszące się na wodzie w południowym korytarzu". Minister sprecyzował, że jeden z nich ma wymiary 22 na 13 metrów.

  Oficjalne chińskie media podały natomiast, że podejrzany obiekt został zlokalizowany we wtorek około 120 kilometrów na południe od miejsca, które dwa dni wcześniej wskazywały australijskie zdjęcia satelitarne.

  Boeing 777 linii Malaysia Airlines z 239 osobami na pokładzie zniknął z radarów 8 marca, mniej niż godzinę po starcie z lotniska w stolicy Malezji, Kuala Lumpur. Leciał do Pekinu.

  Artykuł pochodzi z kategorii: Raport: Zaginiony samolot

  RMF FM/PAP
 • Skomentuj artykuł: Poszukiwania Boeinga 777: Są nowe zdjęcia satelitarne

 • Wasze komentarze (8)

  Dodaj komentarz
  Gość

  ~Gość -

  ciekaw co stalo sie z tym samolotem

  Maggy

  ~Maggy -

  Bardzo dziwne ze sledze wiadomosci z roznych krajow i w Uk nikt nic nie wie o zlocie!co kraj to iiny news

  ja ty on

  ~ja ty on -

  David Copperfield pewnie maczał w tym palce. Czyli jak ukraść swoje złoto

  N

  ~N -

  Jak narazie to tylko dostają zdjęcia "potencjalnych" szczątków z każdej strony i efektów żadnych... A może komuś zależy na tym zeby szukali tam gdzie nie trzeba i w ten oto sposób już nigdy kolosa nie znajdą... Współczuję rodzinom..

  prawda

  ~prawda -

  Cel to złoto !!

  Marek

  ~Marek -

  Samolot może znajdować się u muzułmanów z Iranu albo Korei Płn.

  ARTUR

  ~ARTUR -

  " Polowanie na Czerwony Pażdziernik " - podobny scenariusz ale cele inne .