Reklama

 • Nocny szturm na Ukraiński Dom

  Niedziela, 26 stycznia 2014 (06:17)

  Przeciwnicy władz Ukrainy w nocy przeprowadzili szturm na Ukraiński Dom w centrum Kijowa. Tam wcześniej przedostał się liczący ok. 200 osób oddział sił MSW. Protestujący atakowali budynek obawiając się, że znajdująca się w środku milicja zaatakuje ich barykady.

  Zdjęcie

  Demonstanci przy Ukraińskim Domu /ROMAN PILIPEY /PAP/EPA
  Demonstanci przy Ukraińskim Domu
  /ROMAN PILIPEY /PAP/EPA

  Nad ranem szturm się zakończył. Demonstranci rozstąpili się tworząc szpaler by umożliwić milicjantom opuszczenie budynku.

  Ukraiński Dom atakowany był przez kilkutysięczny tłum, który próbował przedostać się do wnętrza gmachu, rozbijając szyby i rzucając koktajlami Mołotowa. Milicjanci odpierali ataki.

  Ludzie ruszyli na Ukraiński Dom po informacji, że schronili się w nim funkcjonariusze Berkutu, specjalnych oddziałów MSW, którzy mogą zaatakować uczestników trwających na Ukrainie protestów przeciwko odrzuceniu przez władze Ukrainy umowy stowarzyszeniowej z Unią Europejską.

  Sześć ofiar


  Protesty zaostrzyły się, kiedy 16 stycznia zdominowany przez prezydencką Partię Regionów parlament znacznie ograniczył prawo obywateli do demonstracji.

  22 stycznia, w dniu święta państwowego Jedności Ukrainy, podczas starć z milicją padły pierwsze strzały. W wyniku zamieszek w Kijowie zginęło dotychczas sześć osób.

  Tak wyglądał nocny szturm w Kijowie

  liczba zdjęć: 7

  (abs)

  Artykuł pochodzi z kategorii: Raport: Rewolta na Ukrainie

Tagi:Ukraina
 • Skomentuj artykuł: Nocny szturm na Ukraiński Dom

 • Wasze komentarze: 2,

  przeczytane przez: 3 osoby Dodaj komentarz
  killer

  ~killer -

  bo to temat zastepczy po co polacy maja wiedziec co jest naprawde jak dawniej Kler trzymal w ciemnocie tak i teraz jest PAN WOJT I PLEBAN nic sie nie zmienilo

  Mi Chalik

  ~Mi Chalik -

  Rodacy ! Jedni katolicy zajmują się Ukrainą inni gender, a nie widzicie groźnego wroga. Tej nocy mróz zabił 11 Polaków. Co robią biskupi ? Czy modlą się o łagodną zimę ? Nie. Czy zapraszają bezdomnych do swoich pałaców? Nie. To co robią ? Chodzą po kolędzie.