Reklama

 • Sprawdzian Szóstoklasisty z RMF FM: Razem z nami przygotowywaliście się do egzaminu!

  Poniedziałek, 24 marca 2014 (06:53)
  Aktualizacja: Wtorek, 1 kwietnia 2014 (13:38)

  Na osiem dni przed Sprawdzianem Szóstoklasisty 2014 w RMF FM i na RMF 24 wystartowaliśmy z akcją "Szósta klasa na szóstkę"! Wraz z portalem Interia.pl oraz TVP Info chcieliśmy pomóc rodzicom szóstoklasistów przygotować ich dzieci do pierwszego ważnego egzaminu w życiu - na zakończenie podstawówki. Samym uczniom podpowiadaliśmy, jak zaplanować rozwiązywanie zadań, jakich błędów się wystrzegać, czego dopilnować i jak pokonać stres. 1 kwietnia byliśmy z Wami w Waszych szkołach, a później opublikowaliśmy arkusz egzaminacyjny i rozwiązania zadań, opracowane przez naszych ekspertów.

  Sprawdzian szóstoklasisty: Przydatny poradnik

  Na co warto zwrócić uwagę podczas pisania sprawdzianu? Jakie umiejętności są wymagane i czym tak naprawdę są teksty kultury i przedstawienia ikoniczne z oficjalnych standardów wymagań? INTERIA.PL przygotowała specjalny Poradnik Szóstoklasisty, w którym w przystępny sposób zostały pokazane i... czytaj więcej

  Nasza pomoc ma charakter kompleksowy - obejmuje różne aspekty: od systemu uczenia się, przez przygotowanie psychologiczne po rady żywieniowe.

  Na początek opublikowaliśmy przykładowy Sprawdzian Szóstoklasisty, przygotowany przez egzaminatorów współpracujących z Okręgową Komisją Egzaminacyjną. Razem z nami test rozwiązali uczniowie szóstej klasy jednej z krakowskich podstawówek. Jak im poszło - zdradziliśmy we wtorek, kiedy opublikowaliśmy rozwiązania testu.

  Nasi eksperci, doświadczeni nauczyciele, ocenili stopień trudności tego przykładowego Sprawdzianu. Podpowiadali Wam również, jak zaplanować pracę nad testem 1 kwietnia: jak rozwiązywać określone typy zadań, którymi zająć się w pierwszej kolejności, a które zostawić na później, jak wybrnąć z opowiadania bądź listu.

  We wtorek, po opublikowaniu rozwiązań naszego przykładowego egzaminu, do Waszej dyspozycji była nauczycielka matematyki ze Społecznej Szkoły Podstawowej nr 4 im. J. Słowackiego STO w Krakowie, mgr Joanna Kwatera. Mogliście skonsultować się z nią w czasie dyżuru telefonicznego i czatu na Interia.pl. Nasz ekspert podpowiadał m.in., jak wyeliminować błędy, które najczęściej przytrafiają się uczniom podczas rozwiązywania testu, na jakich elementach skupić uwagę czy ile czasu poświęcać na poszczególne zadania.

  W środę doradzaliśmy rodzicom, jak przygotować dziecko od strony żywieniowej. Naszym gościem była dietetyk Anna Majka, która wyjaśniała, dlaczego odpowiednia dieta jest ważna, jakie konkretnie produkty wspomagają pracę mózgu, a więc procesy uczenia się, zdolność zapamiętywania i koncentracji. Podpowiadała, jak skomponować dziecku śniadanie w dniu egzaminu, by w czasie rozwiązywania testu nie było senne, by miało siłę i energię.

  Zdjęcie

  Sprawdzian Szóstoklasisty, kwiecień 2013
  /Wojciech Pacewicz /PAP

  W czwartek rodzice mogli skonsultować się podczas dyżuru telefonicznego i internetowego czatu z psychologiem szkolnym Elżbietą Hejmo z krakowskiej Społecznej Szkoły Podstawowej nr 4. Nasza ekspert doradzała m.in., jak komunikować się z dzieckiem w tym stresującym dla niego czasie, jak rozmawiać na temat egzaminu, jak mądrze zmobilizować dziecko do nauki, ale także - kiedy zabrać mu książki i zorganizować odpoczynek.

  W piątek do Waszej dyspozycji była pedagog szkolny ze Społecznej SP nr 4 w Krakowie, Halina Bieroń. Na antenie RMF FM i na RMF 24 opowiadała m.in., na jakie zachowania rodziców najczęściej skarżą się dzieci w trudnym okresie przed egzaminem i jak tego uniknąć, jeśli jesteśmy rodzicem. Podpowiadała, jaka postawa rodziców najbardziej wtedy dzieciom pomaga. Z naszym ekspertem mogliście skonsultować się osobiście - w czasie dyżuru telefonicznego lub czatu na Interia.pl.

  Na ostatni weekend przed egzaminem przygotowaliśmy dla szóstoklasistów pyszną niespodziankę! Próbowaliśmy też pomóc Wam się rozluźnić - na naszej antenie i stronach internetowych zaprezentowaliśmy dowody na to, że każdemu w czasie egzaminów zdarzają się błędy i wpadki!

  W poniedziałek, dzień przed sprawdzianem, praktycznych rad udzielali Wam ci, którzy przez taki sam egzamin przechodzili rok temu - obecni uczniowie pierwszej klasy gimnazjum. Podpowiedzieliśmy też babcine sposoby na to, jak zasnąć, jeśli z nerwów nie możemy spać.

  We wtorek 1 kwietnia byliśmy zaś razem z Wami w Waszych szkołach. Kiedy tylko Okręgowa Komisja Egzaminacyjna w Poznaniu ujawniła arkusze egzaminacyjne - opublikowaliśmy je na RMF 24, a później rozwiązaliśmy je z naszymi ekspertami, byście mogli porównać swoje odpowiedzi.

  Szósta klasa na szóstkę!

  Poniedziałek, 24 marca9:00 Na RMF 24 opublikowaliśmy przykładowy Sprawdzian Szóstoklasisty, przygotowany przez nauczyciela współpracującego z Okręgową Komisją Egzaminacyjną.
  Wtorek, 25 marca9:00 Na RMF 24 opublikowaliśmy rozwiązania przykładowego Sprawdzianu Szóstoklasisty. 10:00-14:00 Dyżur telefoniczny pełniła nauczycielka matematyki, mgr Joanna Kwatera. 12:00-13:00 Czat internetowy z naszym ekspertem na stronach Interia.pl.
  Środa, 26 marcaDietetyk Anna Majka radziła, jak przygotować dziecko do egzaminu od strony żywieniowej.
  Czwartek, 27 marca10:00-14:00 Dyżur telefoniczny pełniła psycholog szkolny Elżbieta Hejmo. 12:00-13:00 Czat internetowy z naszym ekspertem na stronach Interia.pl.
  Piątek, 28 marca10:00-14:00 Dyżur telefoniczny pełniła pedagog szkolny Halina Bieroń. 12:00-13:00 Czat internetowy z naszym ekspertem na stronach Interia.pl.
  Weekend, 29-30 marcaWielka Niespodzianka!
  Poniedziałek, 31 marcaPraktycznych rad udzielili szóstoklasistom uczniowie pierwszej klasy gimnazjum.
  Wtorek, 1 kwietnia Sprawdzian Szóstoklasisty! Na RMF 24 opublikowaliśmy arkusze egzaminacyjne i rozwiązania zadań, opracowane przez naszych ekspertów.

  Artykuł pochodzi z kategorii: Raport: Sprawdzian szóstoklasisty

 • Skomentuj artykuł: Sprawdzian Szóstoklasisty z RMF FM: Razem z nami przygotowywaliście się do egzaminu!

 • Wasze komentarze (22)

  Dodaj komentarz
  Renata - Ada

  ~Renata - Ada -

  Witam wszystkich serdecznie . Mój Motylek (tak nazywam moją córeczkę) tak jak pozostałe dzieci w jej wieku pisze w tym roku test szóstoklasisty .Pierwszy test pisała na zakończenie trzeciej klasy:) .NAPISAŁA BARDZO DOBRZE choć przyznaje nie jest najlepszym uczniem w klasie Mojemu Motylkowi powiedziałam tak :pełen luz mała ,jak czegoś nie będziesz wiedziała to zamknij na chwilkę oczy pomyśl o czymś przyjemnym Pamiętaj ,że stoję za Tobą, pamiętaj że ;RAZEM NIEMOŻLIWE STAJĘ SIĘ MOŻLIWE Powiem tak nie ma co nakręcaĆ atmosfery przed egzaminacyjnej to nikomu do niczego jest nie potrzebne TRZYMAM KCIUKI ZA WSZYSTKICH RODZICÓW :):):) PRZEŻYWAMY TE TESTY BARDZIEJ NIŻ NASZE POCIECHY Pozdrawiam mamusia Adusia

  JuliaJestFajna

  ~JuliaJestFajna -

  JUlia Jeats fajna :P i co łyso ??

  JuliaJestFajna

  ~JuliaJestFajna -

  Lubie placki :p co ,mnie to że mam mało pnk ze sprawdzianu

  JuliaJestFajna

  ~JuliaJestFajna -

  ŁOŁ dodałam głosa łół

  JULIAJESTFAJNA

  ~JULIAJESTFAJNA -

  2JU,L50IA +J32,5S0Y GAJK2,M5A0B +2,50+2,50+,250

  JULIAJESTFAJNA

  ~JULIAJESTFAJNA -

  cO TAM U WAS GŁUPIE LUDXZIE ??

  JuliaJestFajna

  ~JuliaJestFajna -

  CO TAM LUDZISKA ! :p NUDY JAK NWM :69

  mama

  ~mama -

  mam nadzieję że mój synek napisał dobrze bardzo się denerwował

  k

  ~k -

  Załączniki:
  pola

  ~pola -

  Jest 9:55. No i???