Reklama

 • "Putin - morderca, Tusk - zdrajca" - demonstracja przed ambasadą Rosji

  Sobota, 9 kwietnia 2011 (18:32)

  Przed ambasadą rosyjską w Warszawie odbyła się demonstracja zorganizowana przez kluby "Gazety Polskiej". Jej przewodnie hasło to "Żądamy prawdy o Smoleńsku". Na ul. Belwederskiej, gdzie mieści się rosyjska placówka dyplomatyczna, zebrało się około tysiąca osób.

  "Putin - morderca, Tusk - zdrajca" - demonstracja przed ambasadą Rosji

  liczba zdjęć: 21

  Biało-czerwone flagi, transparenty po polsku i rosyjsku żądały ujawnienia pełnej prawdy o Katyniu i Smoleńsku, Putina nazywały "mordercą", Tuska "zdrajcą", a tragedię 10 kwietnia "mordem". Słychać było też protest-songi i zaangażowaną poezję.

  Część z demonstrantów przeszła kilkaset metrów dalej pod Belweder. Manifestanci skandowali "Komorowski won do Moskwy" i "zdrajca Polski Komorowski", a także "dajcie skrzynki, weźcie Bronka", "tu jest Polska, a nie Moskwa". Wcześniej podpalili kukłę Władimira Putina krzycząc "morderca".

  Wieczorem manifestujący przemaszerowali Alejami Ujazdowskimi i Krakowskim Przedmieściem pod Pałac Prezydencki. Po drodze demonstranci zatrzymali się przed kancelarią premiera, gdzie skandowali: "Tu mieszka zdrajca". Przed ambasadą amerykańską krzyczeli: "Pomóżcie nam".

  Zatrzymali się także przed pomnikiem kardynała Stefana Wyszyńskiego. Tam zmówili modlitwę.

  Artykuł pochodzi z kategorii: Rocznica katastrofy smoleńskiej

  RMF FM
 • Skomentuj artykuł: "Putin - morderca, Tusk - zdrajca" - demonstracja przed ambasadą Rosji

 • Wasze komentarze: 22,

  przeczytane przez: 33 osoby Dodaj komentarz
  galek

  ~galek -

  putin to potwor on musi jak najszbciej z naszej ziemi zniknac, to bestia . wojsko wy zrobcie z nim porzadek , zrobcie z nim tak jak z szalczesko zrobili zolnierze, zrobili z niegi sitko, tak musi on dostac kare za to co on wymordowal ludnosc swoja . jaki on jest podly zimny morderca i jeszcze siedzi tam dalej , wyniescie go z tamtad ale juz sztywnego.

  Edward Rusinek

  ~Edward Rusinek -

  Polacy nie liczcie na zadne uklady alianckie z USA,mozecie sobie tylko wrogow narobic po sasiedzku,Ameryka jak wiemy z historii jest najgorszym aliantem dla malych panstw,wojny zaczynaja a ciemne masy nieuczonego narodu wtedy popieraja socjalistow,ci jak wybory wygraja z tych wojen sie wycofuja nie konczac je,a te panstwa zostawiaja w ogromnym balaganie politycznym i gospodarczym np:Koreia,Vietnam, Iraq, Afganistan Egipt ,Libia,Somalia,Sudan,zaczynajac od II-wojny swiatowej zadnego konfliktu nie zakonczyli poprawnie dzieki polityce prezydentow/socjalistow jak:Roosevelt,Truman,Kennedy,Johnson,Carter,Clinton i Obama ci zawsze byli i sa politycznymi aliantami z komunistami swiatowymi.

  Edward Rusinek

  ~Edward Rusinek -

  Zyjac w usa przez ostatnie 42 lat nie przestalem byc polakiem I losy Polski zawsze mialem w sercu pomimo ze ryzykowalem zyciem moim I mojej rodziny uciekajac przez Yugo-Wloska granice..Nasladujac polityke zagraniczna USA przez 42 lat doszlem do wniosku ze USA bylo I jest najgorszym aliantem dla kazdego mniejszego kraju,jak np;Polski, Koreii,Vietnamu I wielu innych,tu rzadza socjalisci,bolszewicy I holota pod nazwa ;Democratic Party" ktora bolszewicy wybieraja zawsze podczas prowadzonej wojny i te wojny koncza sie przegrane i te kraje opuszczone w ogromnym balaganie politycznym i gospodarczym,niech Polska nie liczy na pomoc i jakies nowe uklady z Ameryka te moga tylko przyniesc polsce niespodziewane konsekwencje ze wzgledu na sasiedztwo z Rosja .Demokratyczna Partia USA ma ta sama socjalistyczna ideologie co propagowali nasi ;; bracia" ze wschodu i nigdy by nie udzielili zadnej pomocy militarnej w razie jakiegos rozbujnictwa ze strony Rosji. przyklad;:2-ga wojna swiatowa.

  TeTe997

  ~TeTe997 -

  Nie czas i nie pora na manifę. Chociaz w słusznej sprawie . Jednak rocznica tej strasznej tragedi, to pora na modlitwę i odwiedzenie grobów . Na refleksję , wyciszenie na wspominanie Tych ,których nie ma juz z nami:((((( Takie jest moje zdanie .

  ts

  ~ts -

  PODDAJE SIĘ - JA JUŻ NIE CHCĘ BYĆ POLAKIEM

  r26

  ~r26 -

  Nienawiść rodzi tylko nienawiść - prawda tak nic poza tym.

  władimir

  ~władimir -

  Ciekawi mnie czy zamontowanie na kamieniu tablicy Polacy konsultowali z Rosją, czy jak to w naszej kulturze bywa, wszędzie gdzie zajedziemy to zostawiamy ślad po sobie, żeby każdy wiedział, że "Polak tu był".

  Shaddy

  ~Shaddy -

  Wstyd mi za tych ludzi. Nie ważne z jakiej partii są, tylko że w czasie kiedy powinno się w ciszy i zadumie wspominać ofiary katastrofy oni wychodza i dra ryje na ulicy. Ciekawe jakby oni się czuli jakby rok po smierci kogos bliskiego oni chcieli pobyc w ciszy nad grobem, a ktos inny chodzilby i darl jape, wedle wydzierajacych sie, w imieniu rodziny. Ci ludzie sa chorzy i beda chodzic wszedzie gdzie mozna sie pokazac, byle tylko cos robic, bo napewno nie maja nic innego do robienia.

  tezet

  ~tezet -

  Prawica popełniła kardynalne błędy. Należało zabić Tuska i Michnika. Dopóki tych dwóch zdrajców będzie oddychać, dopóki Putin i Żydzi będą nam pluli w twarz. Proponuję uzbrajać się w karabiny, pistolety, granaty i zacząć kurwa w końcu organizować krwawą rewolucję i przejęcie władzy. Tuska, Michnika, Komorowskiego, Jaruzelskiego, Kiszczaka i paru innych należy wbić na pal, tak żeby się wbili i umarli powoli. Ludzie, bez strzelania nic nie osiągniemy. Organizować się i strzelać do kurwów. Pozdrawiam Rodaków

  Noel

  ~Noel -

  Smoleńsk domaga się PRAWDY!