Jerzy Janowicz przegrał z dziesiątym tenisistą świata - Francuzem Richardem Gasquetem 1:6, 4:6 w trzeciej rundzie turnieju ATP Masters1000 na twardych kortach w Indian Wells. Spotkanie trwało 65 minut.

Początek pojedynku był fatalny w wykonaniu 22-letniego łodzianina. Przegrał pierwsze pięć gemów, w tym dwa przy swoim serwisie. Zwycięską serię rywala zdołał przełamać dopiero, w momencie kiedy po raz pierwszy utrzymał własne podanie na 1:5. Później obronił co prawda pierwszą z dwóch piłek setowych, ale przy drugiej trafił w siatkę i przegrał partię 1:6 w ciągu zaledwie 20 minut. W tym czasie Polak popełniał sporo błędów. A do tego Gasquet nie dawał łatwych punktów, a jego pomyłki można było policzyć na palcach jednej ręki.

Janowiczowi udało się uspokoić grę na początku drugiego seta, a przede wszystkim poprawił skuteczność serwisu - wygrywał go bez większych problemów. Natomiast coraz trudniej przychodziło to przeciwnikowi, który na dodatek zaczął popełniać sporo niewymuszonych błędów. Mimo to nie pozwolił się przełamać, sam za to zdobył "breaka" w siódmym gemie. Kiedy było 5:3 dla Gasqueta, ten zmarnował trzy meczbole, jakie przyniosło mu prowadzenie 40-0, a także czwartego przy przewadze. Nie zmarnował jednak szansy zakończenia meczu przy własnym serwisie, który wygrał bez straty seta. Rozstrzygnął losy pojedynku po godzinie i pięciu minutach gry.

Polak wywalczył w Indian Wells 26 tysięcy dolarów oraz po 45 punktów do obydwu rankingów - ATP World Tour i ATP "Race to London", który wyłoni ośmiu uczestników kończącego sezon turnieju masters w O2 Arena.We wtorek Janowicz ponownie wyjdzie na kort, tym razem w grze podwójnej, razem z Treatem Hueyem z Filipin. Ich rywalami w drugiej rundzie będą brytyjscy bracia Andy Murray i Jamie Murray, startujący z "dziką kartą". Natomiast stawką miejsce w ćwierćfinale.