Jerzy Janowicz awansował do drugiej rundy turnieju ATP Tour na twardych kortach w Sydney (pula nagród 439,4 tys. dol.). Polski tenisista pokonał Australijczyka Nicka Kyrgiosa 6:1, 6:7 (6-8), 7:6 (7-5). Spotkanie trwało dwie godziny i dwie minuty.

W pierwszym secie wyraźnie dominował Polak. Wprawdzie po dwóch gemach był remis 1:1, ale pięć kolejnych wygrał Janowicz. Drugi set okazał się znacznie bardziej wyrównany. Przy stanie 5:4 dla Kyrgiosa polski tenisista (serwował) obronił piłkę setową, po czym doprowadził do stanu 5:5, a następnie 6:6. W tie-breaku lepszy okazał się jednak Australijczyk.

W decydującej partii ponownie tenisiści wygrywali swoje podania i o wyniku pojedynku musiał zadecydować drugi w tym meczu tie-break. Łodzianin szybko wyszedł na prowadzenie 4-1 i do końca kontrolował przebieg tej rozgrywki. Janowicz popisał się w sumie 14 asami, jego rywal 17.

Rywalem Polaka w kolejnej rundzie będzie rozstawiony z numerem piątym Argentyńczyk Leonardo Mayer. Janowicz do Sydney przyjechał kilka dni po zdobyciu - razem z Agnieszką Radwańską - Pucharu Hopmana. W finale imprezy w australijskim Perth, będącej nieoficjalnymi mistrzostwami świata drużyn mieszanych, Polacy pokonali w sobotę USA 2:1.