Kosmonauci radzieccy ani rosyjscy nigdy nie uprawiali seksu w przestrzeni kosmicznej, nawet dla celów naukowych - powiedział przedstawiciel Instytutu Problemów Medyczno-Biologicznych Rosyjskiej Akademii Nauk. Oświadczenie ma związek z ostatnimi doniesieniami kilku tabloidów o rzekomych doświadczeniach dotyczących rozmnażania człowieka w przestrzeni kosmicznej.

Nie ma danych, które wskazywałyby, że dochodziło do aktów seksualnych w przestrzeni kosmicznej czy jakichś eksperymentów z tym związanych. Jestem przekonany, że nie przeprowadzano takich doświadczeń - powiedział Walerij Bogomołow, wicedyrektor Instytutu.

Rosyjski ekspert zabrał głos na ten temat w związku z ukazującymi się ostatnio w niektórych mediach w USA i Rosji wzmiankami o doświadczeniach dotyczących warunków rozmnażania się człowieka w przestrzeni kosmicznej. Jeśli chodzi o Amerykanów, to nie mam oficjalnych danych, które pozwalałyby to wykluczyć. Są tylko anegdoty i plotki w mediach, informacje, na których nie można polegać - zastrzegł Bogomołow.