Warmińsko-mazurski kurator oświaty nie zamknął obozu żeglarskiego w Siemianach niedaleko Iławy, mimo że domagał się tego Sanepid. Inspektorzy na początku lipca stwierdzili, że w domkach jest brud i wilgoć, a woda w kąpielisku nie została przebadana.

Kurator stwierdził po kontroli, że stan obozu się poprawił, a dzieci nie chcą wyjeżdżać. Wziął również pod uwagę fakt, że są to dzieci z biednych, często patologicznych rodzin, które nie mogłyby wyjechać na żadne inne wczasy. Stwierdziliśmy, że decyzja o zamknięciu byłaby decyzją pochopną - tłumaczył kurator.

Organizatorzy obozu podkreślali, że po kontroli sanepidu dzieci zaczęły bardziej dbać o porządek, dzięki czemu udało się poprawić stan sanitarny. Stan techniczny wciąż budzi wiele zastrzeżeń, ale stowarzyszenie odpowiedzialne za organizacje wczasów szuka sponsora, który pomoże w podniesieniu standardu ośrodka.

Przez całe wakacje do Waszej dyspozycji będzie Pogotowie Kolonijne RMF FM. Po sygnałach na numer 600 700 800 będą interweniować nasi reporterzy.

W każdej chwili możesz wysłać nam informację, zdjęcia lub film na Gorącą Linię RMF FM.

1. Wyślij informację SMS-em lub zdjęcia MMS-em na numer Gorącej Linii:


600 700 800

2. Możesz też wysłać zdjęcia i filmy e-mailem:


fakty@rmf.fm

3. Możesz skorzystać ze specjalnego formularza.