We wczorajszym meczu między Borussią Dortmund a Legią Warszawa padło aż 12 bramek. W historii Ligi Mistrzów taka sytuacja nigdy wcześniej nie miała miejsca. W spotkaniu tym padły również inne rekordy.

Zawodnicy Legii cieszący się ze strzelonej bramki /BERND THISSEN /PAP/EPA

Legioniści i dortmundczycy pobili rekord Ligi Mistrzów, jeśli chodzi o liczbę strzelonych bramek w jednym meczu. Podczas wczorajszego spotkania na Signal Iduna Park zawodnicy obu drużyn trafili do siatki aż 12 razy. Wcześniej rekord ten należał do AS Monaco i Deportivo La Coruna. W 2003 roku na Stade Louis II starcie między tymi zespołami zakończyło się wynikiem 8:3. Podobnie jak we wczorajszym meczu do przerwy utrzymał się wynik 5:2

Legia jest także drużyną, która straciła najwięcej bramek w dwumeczu Ligi Mistrzów w historii. W obu spotkaniach z Borussią Dortmund bramkarze warszawskiego klubu - Arkadiusz Malarz i Radosław Cierzniak - aż 14 razy wyjmowali piłkę z siatki.

Legia Warszawa jest pierwszym polskim klubem, który strzelił 4 bramki w meczu Ligi Mistrzów. Co ciekawe, żadna inna drużyna w historii nie przegrała meczu, gdy udało się jej zdobyć 4 gole.

Dortmundczycy jako pierwsi w historii Ligi Mistrzów strzelili 3 bramki w trzy minuty. Na zdobycie 5 goli potrzebowali 16 minut - ta sztuka nie udała się wcześniej żadnej innej drużynie.