Polska przegrała w Katowicach z Hiszpanią 63:78 (20:20, 11:17, 19:13, 13:28) w ostatnim meczu grupy C pierwszej fazy mistrzostw Europy koszykarek. Polki, które już wcześniej zapewniły sobie udział w drugiej rundzie, zajęły trzecie miejsce w tabeli grupy.

Polki rozpoczęły identyczną piątką jak spotkanie z Czarnogórą (Pawlak, Mowlik, Szott, Żurowska i Kobryn), ale grały zupełnie inaczej - z zaangażowaniem, walecznością. Mimo to musiały uznać wyższość bardziej doświadczonych rywalek. Najlepsza na parkiecie była środkowa Wisły Can Pack Ewelina Kobryn, która uzyskała double-double - 20 pkt i 13 zbiórek. Jej brak w ostatnich minutach meczu, po zejściu za pięć fauli, ułatwił rywalkom odniesienie zwycięstwa. Ostatnią kwartę Polki przegrały 13:28 i pozostają bez wygranej nad Hiszpanią od 1983 r.

Składy:

Polska: Ewelina Kobryn 20, Paulina Pawlak 8, Agnieszka Szott 7, Justyna Żurowska 7, Elżbieta Mowlik 7, Agnieszka Kaczmarczyk 5, Katarzyna Dźwigalska 3, Małgorzata Babicka 2, Patrycja Gulak-Lipka 2, Anna Pietrzak 1, Agnieszka Skobel 0;

Hiszpania: Sancho Lyttle 18, Alba Torrens 17, Laia Palau 12, Elisa Aguilar 11, Lucila Pascua 8, Marta Xargay 5, Anna Montanana 5, Silvia Dominguez 2, Anna Cruz 0;