Zespół FSV Mainz pokonał w Gelsenkirchen Schalke 04 2:1 i awansował do ćwierćfinału piłkarskiego Pucharu Niemiec. W zwycięskiej drużynie całe spotkanie rozegrał pomocnik reprezentacji Polski Eugen Polanski. W kolejnej rundzie wystąpi też Bayern Monachium.

Po pierwszej części gry Mainz prowadziło dzięki bramce Marco Caligiuriego. Schalke wyrównało w 75. minucie za sprawą Holendra Klaasa-Jana Huntelaara, ale siedem minut później kibiców na stadionie w Gelsenkirchen uciszył Nicolai Mueller, który ustalił wynik spotkania.

Było to pierwsze spotkanie drużyny gospodarzy pod wodzą Jensa Kellera, który zastąpił na stanowisku trenera zwolnionego w niedzielę Huuba Stevensa. Zmiana szkoleniowca nie pomogła zdobywcom krajowego pucharu z 2011 roku, którzy zanotowali czwartą porażkę z rzędu.

W kolejnej fazie rywalizacji wystąpi także Bayern Monachium, który wygrał z Augsburgiem 2:0 (1:0). Prawie całą drugą połowę lider ekstraklasy grał w osłabieniu, po tym, jak w 47. minucie Francuz Franck Ribery został ukarany czerwoną kartką za faul na Koreańczyku Ja Cheolu Koo.

W środę, w innym meczu 1/8 finału, Hannover 96 Artura Sobiecha zmierzy się z broniącą trofeum Borussią Dortmund, w której występują Robert Lewandowski, Łukasz Piszczek i Jakub Błaszczykowski.