"Mariusz Kamiński jest prześladowany za to, że odważył się, chyba jako pierwszy na taką skalę, walczyć z korupcją" - mówi o byłym szefie CBA Adam Hofman, odpowiadając na pytania słuchaczy RMF FM. "Najlepszy policjant w mieście dostaje zarzuty, bo za bardzo łapie złodziei. Tak nie może być" - dodaje. "Zasługi Mariusza Kamińskiego są jednoznaczne. Za naszych rządów skończyły się sytuacje wymuszania łapówek w instytucjach publicznych. Było lżej. Bali się brać" - mówi o łapówkarzach rzecznik PiS. "Lepiej dla opinii publicznej byłoby, gdyby prokuratura wystąpiła do CBA o odtajnienie materiałów i żebyśmy wszyscy przekonali się jak było" - mówi Adam Hofman o dzisiejszym utajnionym posiedzeniu Sejmu, na którym ma zapaść decyzja w sprawie odebrania immunitetu byłemu szefowi CBA.

Gowin kandydatem PiS na prezydenta Krakowa? "Rozważymy bardzo poważnie"

Nie słyszałem żeby miał samorządowe aspiracje, ale jeśli się z taką aspiracją zgłosi, to może być ona rozważona i to bardzo poważnie - mówi Adam Hofman, pytany czy Jarosław Gowin może być kandydatem PiS na prezydenta Krakowa. Jeśli to powie, będziemy rozważać - dodaje.

"Nieważne, kto wygrywa wybory. Ważne, kto je organizuje..."

Złapaliśmy różnych ludzi za rękę i na tym oparliśmy nasz protest - mówi o wyniku wyborów do PE gość RMF FM. To nie chodzi o to, kto wygrywa wybory, ale o to, kto je organizuje - odpowiada Hofman słuchaczowi, który pyta o "wyniki wyborów z 2005 roku, kiedy to ostatni raz PiS wygrał... Wybory skończyły się zwycięstwem Prawa i Sprawiedliwości. Głosów nieważnych było ponad 440 tysięcy! Procent głosów nieważnych to 3,74 (w tegorocznych do PE nieważne głosy to 3,17 proc.). Jak Pan Hofman to wytłumaczy?".

Czy Marysia z Gorzowa może być kandydatką PiS do Sejmu? Czy PiS zapłacił Marysi za jej występ? Czy będzie koalicja PiS z Korwin-Mikkem? Na te i inne Wasze pytania odpowiedział dziś Adam Hofman: