Jakub Janda wygrał drugi konkurs w niemieckim Titisee-Neustadt. Na drugim miejscu uplasował się Adam Małysz, który awansował na 4. pozycję w klasyfikacji generalnej PŚ. Trzeci był dziś Risto Jussilainen.

Adam Małysz w pierwszej serii poszybował na odległość 131 m, a w drugiej 132 m i otrzymał łączną notę 254,4 pkt.

Wygrał Jakub Janda - 134 m i 134 m (nota 266,4 pkt). Było to pierwsze zwycięstwo reprezentanta Czech w zawodach PŚ. Trzecie miejsce zajął Fin Risto Jussilainen - 128,5 m i 132,5 m (nota 251,3 pkt) Dopiero 7. był Janne Ahonen - 127,5 m i 131 m (nota 246,8 pkt).

Do drugiej serii nie zdołali zakwalifikować się pozostali reprezentanci Polski. Mateusz Rutkowski skoczył 111 metrów (nota 85,3 pkt) i zajął 45. miejsce. Jeszcze gorzej spisał się Robert Mateja. 17. zawodnik wczorajszego konkursu tym razem osiągnął zaledwie 101,5 metra (nota 66,7 pkt) i został sklasyfikowany na przedostatnim 49. miejscu.

Ahonen zgromadził w 15 startach (w dwóch nie brał udziału) 1396 pkt i wyprzedza o 470 punktów Jakuba Jandę (Czechy), o 540 Martina Hoellwartha (Austria) i o 602 pkt Adama Małysza, który, dzięki dzisiejszej drugiej lokacie, awansował na czwarte miejsce.

Robert Mateja zajmuje w gronie 69 zawodników, którzy zdobyli dotychczas punkty - 32. miejsce - 74 pkt, natomiast Krystian Długopolski jest 60. razem z czterema skoczkami - wszyscy mają po 3 punkty.