Jeszcze do niedawna, aby połączyć się z Internetem musieliśmy korzystać z kabli. Kilka lat temu nikt nie traktował tego jednak w kategoriach uciążliwości. Teraz jest inaczej.

Bezprzewodowy Internet stał się standardem. Sygnał do naszego komputera może dotrzeć na wiele sposobów. Operatorzy komórkowi oferują nam bezprzewodowe modemy, a telefonia stacjonarna routery, które rozsiewają sygnał internetowy po naszym domu.

Najwygodniejszy dostęp do Internetu umożliwia technologia vi-fi: posiadając w laptopie specjalną kartę, w wielu miejscach tzw. hot spotach możemy korzystać z szybkiego Internetu i to zupełnie bezpłatnie.

Z najnowszych danych wynika, że absolutnymi liderami internetowymi w Europie, a nawet na świecie są Holandia, Dania, Szwecja, Finlandia i Luksemburg. Pod względem dostępu do sieci kraje te wyprzedzają nawet Koreę Południową i Japonię. W Polsce Internet w domu ma tylko 36 procent Polaków. Mniej komputerów jest tylko w Grecji, Słowacji, Portugali i na Węgrzech. Słaby jest także u nas dostęp do szybkiego, szerokopasmowego łącza. Pod tym względem nasze firmy mają najgorszy wynik w Unii. W Polsce za Internet płacimy średnio

O dostawcach Internetu i oferowanych przez nich usługach przeczytacie dziś też w „Gazecie Wyborczej”.