Gutek Film wycofał się z dystrybucji filmu fabularnego reżyserki głośnego, kontrowersyjnego dokumentu "Solidarni 2010" Ewy Stankiewicz - pisze "Rzeczpospolita". Roman Gutek odmówił gazecie komentarza.

Stankiewicz jest zaskoczona decyzją dystrybutora. Miałam wrażenie, że "Nie opuszczaj mnie" na pokazie dla Gutek Filmu został przyjęty pozytywnie. Agnieszka Grochowska, która w filmie zagrała główną rolę, też jest zdumiona. Wydaje mi się co najmniej dziwne blokowanie dystrybucji filmu z powodu dokumentu, jaki nakręciła Ewa. Jej debiut fabularny nie ma charakteru politycznego. To bardzo intymny i osobisty film - powiedziała "Rzeczpospolitej".

Natomiast Daniel Olbrychski, krytyk "Solidarnych 2010", który też zagrał w filmie Stankiewicz, mówi: Po tym filmie, który zrobiła pani Stankiewicz z Janem Pospieszalskim, ta decyzja wcale mnie nie dziwi. I dodaje, że nie żałuje, iż film z jego udziałem ma problemy z dystrybucją. Pani Ewie się to należy - stwierdził.

Stankiewicz razem z Janem Pospieszalskim zrealizowała film o żałobie po katastrofie smoleńskiej. Po emisji "Solidarnych 2010" przez media przetoczyła się fala krytyki. Autorom filmu zarzucano stronniczość i tendencyjność.