Najnowszy film Woody'ego Allena "To Rome with Love" ma już oficjalny zwiastun. Dzięki niemu jeszcze przed premierą film budzi zachwyt we Włoszech.

Film "To Rome with Love" został nakręcony latem zeszłego roku w stolicy Włoch. Właśnie zaczęto rozpowszechniać jego oficjalny zwiastun. Trailer przedstawia Rzym jak z widokówki - zachwyca się włoska prasa. Według mediów, lepszej reklamy stolicy i jej najpiękniejszych miejsc nie przygotowałaby nawet Izba Turystyki. Allen nakręcił swój film w 69 miejscach, między innymi w scenerii wszystkich najbardziej znanych zabytków i atrakcji turystycznych.

Bohaterem niezwykle zabawnego zwiastuna filmu jest prawdziwy strażnik miejski, który na co dzień kieruje ruchem w sercu włoskiej stolicy, na Placu Weneckim. Koślawym angielskim mówi o swojej pracy, o tym, że ogląda ze swego miejsca różnych ludzi i dodaje, że "cały Rzym to historia". Cztery historie opowiedziane w filmie amerykańskiego reżysera pełne są odniesień do "Dekamerona" Boccaccia i "Dolce vita" Felliniego; są w nich intrygi i komedia omyłek.

Gwiazdorska obsada

Woody Allen gra w filmie Amerykanina, który przyjeżdża do Wiecznego Miasta, by poznać narzeczonego swej córki oraz jego rodziców. Bohaterem innego wątku jest znany włoski aktor, reżyser i komik Roberto Benigni odtwarzający postać zwyczajnego człowieka, który nagle staje się sławny i jest ścigany przez paparazzich. W obsadzie są również: brawurowo grająca po włosku Penelope Cruz, Alec Baldwin, Ellen Page, Jesse Eisenberg (znany z "The Social Network") oraz 30 włoskich aktorów, m. in. Riccardo Scamarcio, Ornella Muti, Antonio Albanese.

Światowa premiera "To Rome with Love" odbędzie się w Wiecznym Mieście 13 kwietnia. Film wejdzie na ekrany kin we Włoszech 20 kwietnia. W Polsce dopiero w czerwcu. Zwiastun możecie zobaczyć już teraz: