Sylwia Chutnik i Witold Szabłowski są bohaterami programu literackiego towarzyszącego polskiej prezentacji na rozpoczętych w środę 13. Międzynarodowych Targach Książki Non/Fiction w Moskwie.

Na 13. Międzynarodowych Targach Książki w Moskwie, odbywających się od 30 listopada do 4 grudnia, polska literatura jest prezentowana na zbiorowym stoisku, przygotowanym przez Instytut Książki. Przygotowano też program literacki, który towarzyszy prezentacji polskich książek.

Gośćmi moskiewskich targów są: Sylwia Chutnik, której "Kieszonkowy atlas kobiet" ukazał się właśnie po rosyjsku nakładem wydawnictwa NLO w tłumaczeniu Jurija Czajnikowa, oraz reporter Witold Szabłowki, autor zbioru reportaży z Turcji "Zabójca z miasta moreli". Szabłowski weźmie udział w prezentacji specjalnego polskiego numeru pisma "Inostrannaja Literatura".

Na polskim stoisku znalazła się też wystawa książek Janusza Korczaka w tłumaczeniach na języki obce.

Targi Non/Fiction mają opinię najważniejszego forum książki w Rosji. Są adresowane do publiczności wymagającej, interesującej się dobrą literaturą. Obecni są na nich wszyscy liczący się na rosyjskim rynku autorzy, wydawcy, krytycy, księgarze, agenci i tłumacze. Wbrew nazwie "Non/Fiction" na targach jest też obecna literatura piękna. Organizatorzy deklarują, że określenie "non/fiction" traktują raczej jako motto odwołujące się do wpływu literatury na czytelników i rzeczywistość niż jako opis gatunku książek prezentowanych na targach.

Na 13. targach Non/Fiction w Moskwie prezentuje się 300 wystawców z 25 krajów. Gościem honorowym tegorocznej imprezy są wydawcy z Hiszpanii.