Oscara 2008 w tej kategorii otrzymała Alexandra Byrne za kostiumy do filmu "Elizabeth: Złoty Wiek". Byrne była już trzy razy nominowana do nagrody Amerykańskiej Akademii Filmowej, jednak po raz pierwszy miała przyjemność odebrać statuetkę

Alexandra Byrne - „Elizabeth: Złoty Wiek”. Była już trzykrotnie nominowana do nagrody Amerykańskiej Akademii Filmowej, między innymi za pierwszą część opowieści o brytyjskiej monarchini (1998). Do tej pory nie udało się jej jednak zdobyć Oscara.

Jacqueline Durran - „Pokuta”. Brytyjska projektantka, współpracowała wcześniej przy filmie „Wszystko albo nic”, „Vera Drake” „Duma i uprzedzenie”. Za ten ostatni w 2005 roku została nominowana do Oscara. W tym roku wyróżniono jej kostiumy zaprojektowane dla aktorów „Pokuty”, między innymi: Keiry Knightley, Jamesa McAvoya, Brendy Blethlyn.
Albert Wolsky - „Across the Universe”. Ma już na swym koncie statuetkę za kostiumy w filmie „Bugsy” (1991). Tym razem stworzył kostiumy do filmu o Jude, Brytyjczyku, który na początku lat 60. przybywa do USA w poszukiwaniu ojca. Zaprzyjaźnia się z Maxem i zakochuje w jego siostrze – Lucy. Gdy Max zostaje wysłany na wojnę do Wietnamu, Jude i Lucy zostają członkami grupy pokojowej.
Colleen Atwood - „Sweeney Todd”. Zdobyła już dwie pozłacane statuetki – za „Wyznania Gejszy” (2005) i „Chicago” (2002). Tym razem akademicy docenili jej pracę przy filmie o demonicznym golibrodzie. Sweeney Todd ma w Londynie zakład fryzjerski, w którym podcina gardła swoim winowajcom.
Marit Allen - „Niczego nie żałuję”. To jej pierwsza oscarowa nominacja. Akademia wyróżniła ją za kostiumy w filmie o gwieździe francuskiej piosenki – Edith Piaf. Obraz przedstawia trudne dzieciństwo artystki, nędzę i poniżenie. Jej los się poprawia, gdy na śpiewającą na chodniku dziewczynę zwraca uwagę Louis Leplee. Tak zaczyna się kariera Francuskiej Róży.