Studenci z Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie zaskakują gwiazdami, które wystąpią podczas tegorocznego koncertu głównego. Oprócz takich artystów jak: Zeus, Tom Swoon, The Dumplings, Paluch, Bovska, Quebonafide poskaczecie przy utworach Lost Frequencies! To będzie jego pierwszy koncert w Polsce.

Imprezę zaplanowano 18 maja po raz pierwszy w historii w prawdziwym "stereo" na dwóch scenach. 

Scena Perła, scena główna będzie znajdować się tam gdzie zwykle, czyli pod słynną przewiązką koło pawilonu sportowego, natomiast druga scena będzie tam gdzie zawsze była strefa gastronomiczna, czyli parking. Wiemy już też, że w tym roku będą dwie strefy gastronomiczne. To też jest pewna innowacja - mówi Remigiusz Hercig, rzecznik prasowy Juwenalia UEK 2017.

Tegoroczne gwiazdy mają też gwiazdorskie zachcianki. Mają duże wymagania co do scen, tak aby spełniała wysokie standardy. Jesteśmy postrzegani raczej jako festiwal niż same w sobie Juwenalia.Drogi catering to podstawa ale oprócz niego na przykład w tamtym roku zamawialiśmy dla Sigmy chipsy octowe produkowane w Anglii. Teraz Lost Frequencies poprosi o żelki - zdradza Edyta Śladowska dyrektor Juwenalia UEK.

Bilety w cenie II puli można wciąż kupić na portalu eBilet, w salonach Empik oraz w Klubie Studenckim zaUEK na Kampusie UEK.

Ceny biletów w II puli:

Student UEK - 20 PLN

Student - 25 PLN

Normalny - 30 PLN

Na kampusie Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie koncerty obejrzy prawie 10 tys. osób. 

Scena Perła:

#1 Tom Swoon (Dorian Tomasiak) - Polski DJ i producent muzyczny. Ma dopiero 24 lata, a już znalazł się w notowaniu Top 100 DJs wg DJMag, obok takich artystów jak Avicii, Calvin Harris czy Martin Garrix . W 2015 zajmował w tym zestawieniu 46. miejsce, jest to zdecydowanie najlepszy wynik nie tylko w jego karierze, ale również w historii polskiej muzyki elektronicznej. Jego remiks piosenki "Burn It Down" zespołu Linkin Park znalazł się w ich albumie, a w 2016 roku podczas pożegnalnej trasy koncertowej Avicii’ego to właśnie on zagrał support na jego jedynym koncercie w Polsce.

#2 The Dumplings (Justyna Święs i Jakub Karaś) - młody duet ze Śląska tworzący muzykę z gatunku electropop. Jak sami przyznają, poznali się w szkole na konkursie piosenki i od tego czasu niezmiennie współpracują razem. Efektem ich pracy są do tej pory dwa albumy. Debiutancki "No Bad Days" ukazał się w 2014 roku i został między innymi nagrodzony Fryderykiem w kategorii fonograficzny debiut roku. Drugi, "Sea You Later" z 2015 roku sprzedał się w kilkunastu tysiącach egzemplarzy, dzięki czemu uzyskał status złotej płyty. Ich ostatni klip "Kto zobaczy" promuje edycję specjalną ostatniego krążka. Mają na swoim koncie występy m.in. na Open’er Festivalu, OFF Festiwalu czy na festiwalach showcase’owych w Wielkiej Brytanii tj. Liverpool SoundCity i The Great Escape w Brighton.

#3 Bovska to pseudonim nawiązujący do nazwiska 31-letniej Magdy Grabowskiej Wacławek. Artystki-piosenkarki, która okazała się ogromną niespodzianką po wydaniu jej debiutanckiej płyty “Kaktus". Jej twórczość powszechnie uważana jest jako mix muzyki pop z elementami elektronicznych, klawiszowych brzmień. Na jej pierwszym krążku wydanym 11 marca 2016 roku znajduje się m.in. tytułowy singiel, który uzyskał status złotej płyty oraz jest jednocześnie utworem reklamującym serial TVN “Druga Szansa" z Małgorzatą Kożuchowską.

#4 Lost Frequencis to pseudonim belgijskiego DJ’a Felixa De Laet.Młody, zaledwie 23 letni muzyk tworzy muzykę elektroniczną w gatunku deep house. Pod koniec października 2014 roku pod pseudonimem Lost Frequencies opublikował swój remiks piosenki "Are You with Me" amerykańskiego piosenkarza muzyki country Eastona Corbina. Singiel dotarł do pierwszego miejsca belgijskiej listy przebojów, zaś w ciągu kolejnych miesięcy dotarł do czołówki notowań m.in. w Austrii, Szwajcarii, Szwecji, Australii, Wielkiej Brytanii i Polsce. Jego debiutancki album solowy "Less is more" został wydany w 2016 roku. Jego single grane są we wszystkich największych rozgłośniach radiowych świata, a sam artysta występuje stale na topowych festiwalach.

Scena Perła Export:

#1 Zeus (Kamil Rutkowski) - Polski raper i producent muzyczny. Członek grupy muzycznej Pierwszy Milion. Solowy debiut rapera pt. Re-Mix-Tape - Volume 1 ukazał się w 2007 roku. W czerwcu 2008 Zeus wygrał ogólnopolski konkurs na demo roku zorganizowany przez magazyn WuDoo. Główną nagrodą było nagranie i wydanie albumu. 9 października 2015 roku swoją premierę miała płyta Zeus, która otrzymała status złotej płyty.

#2 Paluch (Łukasz Paluszak) - urodzony w Poznaniu. Jak sam przyznaje dorastał w czasach, w których nie było Facebooka, Instagrama, Twittera, Snapchata a rap był traktowany jako muzyka podziemia. Gatunek ten miał w sobie coś z tabu, a Paluch do tej pory pozostał wierny jego oldschoolowej formie. Jest jednym z najbardziej pracowitych polskich raperów. W 2016 roku światło dzienne ujrzały aż dwa albumy Okazały się one ogromnym sukcesem, błyskawicznie pokrywając platyną. Artysta ma własną wytwórnię muzyczną B.O.R. Records, za pośrednictwem której wydaje wszystkie swoje solowe płyty.

Jego ostatni album "Ostatni Krzyk Osiedla" został wydany w listopadzie 2016 roku i promowany jest singlem “OKO". Poprzedni krążek “10/29" symbolicznie nawiązuje do ilości wydanych płyt (10) oraz do wieku rapera.

#3 Quebonafide to pochodzący z Ciechanowa raper oraz założyciel wytwórni płytowej QueQuality. Pierwsze oficjalne wydawnictwo Quebonafide ujrzało światło dzienne w marcu 2015, jednak już w roku 2013 ukazał się pierwszy solowy. Autorskie utwory rapera takie jak "Hype", "Ile Mogłem", "Żadnych Zmartwień", "Ciernie" czy "Trip", wyświetlono łącznie blisko 27 milionów razy. W ciągu trzech lat Quebonafide wraz z Wesołą Ekipą (Krzy Krzysztof, DJ Myszka) zagrali już ponad 300 koncertów, zarówno w Polsce jak i za granicą. Widowiskowe i energetyczne show są uznawane za wizytówkę rapera. Obecnie raper pracuje nad drugim albumem solowym realizowanym podczas podróży dookoła świata.

Przemysław Błaszczyk