Pietro Valsecchi, producent dwóch włoskich filmów o Janie Pawle II z Piotrem Adamczykiem w roli głównej, zapowiedział, że powstanie fabuła o papieżu Franciszku. Wyznał, że w jego roli widziałby najchętniej hiszpańskiego aktora Antonio Banderasa.

Słynny reżyser nakręci film o papieżu, który ustąpił z urzędu

Amerykański reżyser Martin Scorsese ujawnił, że pracuje nad filmem o papieżu Celestynie V, który w XIII wieku ustąpił z urzędu, ponieważ nie potrafił kierować Kościołem. Władze włoskiego miasta L'Aquila, gdzie znajduje się grób papieża, proponują, by to tam nakręcić tę produkcję. czytaj więcej

W wywiadzie telewizyjnym Valsecchi ujawnił, że film o nowym papieżu zostanie nakręcony po angielsku i powstanie w dwóch wersjach: kinowej oraz dwuczęściowej dla telewizji.

Według zapowiedzi znanego producenta, będzie to ekranizacja książki argentyńskiej watykanistki, znajomej Jorge Mario Bergoglio Evangeliny Himitian "Franciszek, papież ludzi". Film opowiadać będzie o latach 1976-1979, gdy obecny papież, a wówczas prowincjał jezuitów, zaangażował się na rzecz niesienia pomocy ofiarom junty rządzącej w Argentynie.

(edbie)