Mistrzowskie laury dla Bryana Bouffier

Dodano: Sobota, 10 października 2009 (13:31)

Francuz Bryan Bouffier, jeżdżący Mitsubishi Lancerem Evo IX, zdobył po raz trzeci z rzędu tytuł rajdowego mistrza Polski. Sukces zapewnił sobie jednak jeszcze przed zakończeniem 19. Rajdu Dolnośląskiego. Ostatni tegoroczny rajd samochodowy wygrał Kajetan Kajetanowicz. Bouffier zapewnił sobie tytuł, gdy z powodu awarii silnika w Peugeocie 207 S2000 na drugim sobotnim odcinku specjalnym z zawodów wycofał się Tomasz Kuchar, który jako jedyny mógł jeszcze powalczyć z francuskim kierowcą. Drugie miejsce w rajdzie zajął Maciej Oleksowicz, a na trzeciej pozycji uplasował się Michał Bębenek. W klasyfikacji Citroen Racing Trophy wygrał Tomasz Porębski, a Jan Chmielewski, który reprezentuje barwy RMF FM, zajął trzecie miejsce. Warto zaznaczyć, że Bouffier nie ukończył ostatniego odcinka specjalnego Rajdu Dolnośląskiego z powodu awarii samochodu.