Do sześciu wzrosła liczba ofiar śmiertelnych środowego zderzenia pociągu pasażerskiego z piętrowym autobusem na przejeździe kolejowym w Ottawie - informują służby ratownicze. Kilka osób jest ciężko rannych.

Najnowszy bilans wypadku to także 31 rannych, w tym 11 w stanie krytycznym. Pięć osób zginęło na miejscu, a jedna, ciężko ranna, zmarła wkrótce po przewiezieniu do szpitala.

Do wypadku doszło na zachodnim krańcu miasta w czasie porannego szczytu. Stacje telewizyjne pokazywały bardzo uszkodzony autobus, którego przednia część została oderwana w wyniku zderzenia.

Associated Press cytuje naocznego świadka, który powiedział, że autobus nie zatrzymał się przed opuszczoną zaporą i uderzył w przejeżdżający pociąg. Także inni świadkowie mówią, że zapora była opuszczona.

Przedstawiciel Via Rail - operatora pasażerskiej komunikacji kolejowej w Kanadzie - powiedział, że w pociągu, który uczestniczył w kolizji, nikt nie doznał poważnych obrażeń.

Był to już drugi w tym roku poważny wypadek transportowy w Kanadzie. W lipcu wybuch pociągu z produktami naftowymi w mieście Lac-Megantic w prowincji Quebec spowodował śmierć 47 osób.

(abs)