Justyna Kowalczyk zajęła trzecie miejsce w biegu na 10 kilometrów techniką dowolną na dochodzenie cyklu Tour de Ski w Novym Meście na Morawach. Wygrała Szwedka Charlotte Kalla, druga była Włoszka Arianna Folis. Kalla objęła prowadzenie w klasyfikacji po czterech z ośmiu zawodów.

To trzecie podium podopiecznej trenera Aleksandra Wierietielnego w drugiej edycji Tour de Ski. W pierwszej imprezie - biegu na 3,3 km techniką klasyczną Polkę wyprzedziły tylko Finki Virpi Kuitunen i Aino-Kaisa Saarinen, natomiast w drugiej (bieg na 10 km techniką dowolną) Marit Bjoergen i Kalla. W sprincie na ulicach Pragi Kowalczyk upadła i zajęła szóste miejsce.

Na półmetku tego niezwykle emocjonującego cyklu zawodów prowadzi Kalla wyprzedzając o 8,5 sekundy Follis i o 10,1 s Kowalczyk. Piąte zawody Tour de Ski, rywalizacja na 10 km techniką klasyczną, odbędą się 2 stycznia, także w Novym Meście.