Dom Josefa Fritzla został sprzedany. Blisko przez 24 lata Austriak przetrzymywał w piwnicy budynku swoją córkę. Dom w Amstetten kupiła rodzina z tej samej miejscowości. Twierdzi, że urządzi tam pensjonat.

Przez ostatnie lata dom w Amstetten, należący do Jozefa Fritzla stał pusty. Teraz został sprzedany kobiecie, która prowadzi gospodę oraz klub ze striptizem w tej samej miejscowości. Twierdzi ona, że urządzi w nim pokoje pod wynajem, także dla swoich pracownic, które w większości dojeżdżają do pracy z innych miejscowości.  

Budynek nie mógł wiecznie stać pusty. Musimy go ożywić. Sprawimy, że będzie to dom, jak każdy inny - powiedziała nowa właścicielka, która klucze do budynku ma dostać jeszcze w tym tygodniu.

Według austriackiej prasy, dom Josefa Fritlza został wystawiony na sprzedaż za 160 tysięcy euro.

To właśnie w piwnicy tego budynku mężczyzna przez blisko 24 lata więził i gwałcił swoją córkę Elisabeth. W tym czasie z tej kazirodczej relacji przyszło na świat siedmioro dzieci. W kwietniu 2008 roku tragiczne losy młodej kobiety wyszły na jaw. Rok później 81-letni dziś Josef Fritzl został skazany na dożywocie między innymi za zabójstwa, niewolnictwo i gwałty.

Wejście do pomieszczenia, w którym Fritzl przetrzymywał swoją córkę zostało w 2013 roku zamurowane. Przez dłuższy czas trwały spory o to, co z zrobić z budynkiem. Krewni Fritzla obawiali się, że dom stanie się turystyczną atrakcją.


(j.)