Polki pokonały Serbki 3:0 w pierwszym meczu drugiej rundy siatkarskich mistrzostw Europy. Zwycięstwo przybliża podopieczne Marco Bonitty do awansu do półfinału rozgrywek.

Polskie siatkarki rozpoczęły mecz znakomicie. Świadczy o tym m.in. fakt, że na pierwszą przerwę techniczną schodziły, prowadząc 8:1. Przewaga utrzymywała się do końca seta, którego podopieczne Marco Bonitty wygrały do 18.

Drugi set rozpoczął się identycznie jak pierwszy. Polki grały na luzie i szybko zyskały prowadzenie 5:0. Serbki próbowały nawiązać walkę, przez pewien czas prowadziły nawet 13:11. Ten stan jednak szybko uległ zmianie. „Biało-czerwone” podkręciły tempo i wygrały tą partię do 20.

Trzeci set tylko na początku był wyrównany. „Złotka” rozpędzały się z każdą minutą, a przeciwniczki z każdym kolejnym traconym punktem traciły wiarę w końcowy sukces. Polskie siatkarki pokonały reprezentację Serbii i zwiększyły swoje szanse na awans do półfinału ME.

Polska – Serbia 3:0 (25:18, 25:20, 25:14)

Polska: Skowrońska, Liktoras, Rosner, Glinka, Dziękiewicz, Sadurek oraz Zenik (libero).

W drugiej fazie imprezy w dwóch grupach o awans do półfinału walczy 12 zespołów. W tabelach zostaną uwzględnione wyniki meczów pierwszej rundy, ale tylko z drużynami, które pozostały w turnieju. Do półfinałów zakwalifikują się po dwie najlepsze ekipy z każdej grupy.

Polki, które bronią tytułu mistrzowskiego, w pierwszej rundzie odniosły trzy zwycięstwa, pokonując kolejno Hiszpanię (odpadła z rywalizacji), Czechy i Bułgarię. Z kompletem zwycięstw do drugiej rundy przystąpiły także zespoły Serbii (grupa F) oraz Włoch i Rosji (grupa E).

W środę Polska zagra z Belgią, a w czwartek zmierzy się z reprezentacją Holandii.