Rajdowy mistrz świata Francuz Sebastien Loeb (Citroen C4 WRC) wygrał Donegal Rally, piątą eliminację mistrzostw Irlandii. Loeb potraktował start jako trening przed Rajdem Irlandii, który zostanie rozegrany w listopadzie i po raz pierwszy będzie eliminacją mistrzostw świata.

Drugie miejsce zajął Anglik Mark Higgins (Subaru Impreza S11) tracąc do zwycięzcy 2.07, na trzeciej pozycji uplasował się Irlandczyk Ed Donnelly (Subaru Impreza WRC) - strata 5.44.

To był dla nas bardzo dobry sprawdzian, poznaliśmy z moim pilotem Danielem Eleną trasy, na których będziemy się ścigali w Rajdzie Irlandii. Odcinki specjalne w Irlandii nie są bardzo szybkie, ale dość trudne technicznie. W połowie listopada, gdy będzie rozgrywana impreza zaliczana do mistrzostw świata, irlandzkie trasy będą mokre, wymagające dużej precyzji w prowadzeniu samochodu. Mam nadzieję, że rekonesans, który przeprowadziliśmy teraz, pomoże nam walce o tytuł mistrza świata - powiedział na mecie Donegal Rally Sebastien Loeb.