Celnicy z Hong Kongu przechwycili największy w historii miasta transport kokainy. Skonfiskowano 649 kg narkotyku o wartości 98 mln USD (76 mln dolarów hongkońskich). Kokaina ukryta była w kontenerze, który przypłynął do Hongkongu z Ekwadoru.

Na terenie jednego z krajów Unii Europejskiej zatrzymano 50-letniego Polaka, który próbował przemycić marihuanę i amfetaminę o wartości 4 milionów złotych. Centralne Biuro Śledcze ustaliło, że mężczyzna, mieszkaniec Podkarpacia, był "kurierem" międzynarodowego gangu. czytaj więcej

Kontener został wytypowany przez amerykańską agencję ds. walki z narkotykami (Drug Enforcement Administration) do dalszej kontroli przez służby Hongkongu.

Celnicy śledzili transport towaru do punktu odbioru na przedmieściach Hongkongu. Zatrzymano tam kierowcę przewożącego kokainę oraz dwóch mężczyzn, którzy, jak podejrzewa policja, byli członkami lokalnej mafii narkotykowej.

Większość przemycanych narkotyków najprawdopodobniej przeznaczona była na rynek Chin i Azji Południowo-Wschodniej. Przechwycona partia przewyższa zeszłoroczne rekordowe przejęcie 560 kg kokainy o wartości ok. 77 mln USD.