Krzysztof Hołowczyc zajął siódme miejsce w dwunastym etapie 30. Rajdu Dakar. Polak w klasyfikacji generalnej, na dwa etapy przed końcem imprezy, jest piąty. Z rywalizacji kierowców samochodów odpadł lider rajdu Hiszpan Carlos Sainz, który miał wypadek na trasie odcinka specjalnego.

Sainz i jego pilot Michel Perin zostali śmigłowcem przewiezieni do szpitala. Na szczęście lekarze nie stwierdzili u nich żadnych groźnych obrażeń. Z powodu awarii samochodu z rajdu wycofał się także Hiszpan Nani Roma.

Motocyklista Jakub Przygoński był dziewiąty w czwartkowym etapie rajdu. W klasyfikacji generalnej Polak zajmuje 11. pozycję. Jacek Czachor zameldował się na mecie na 31. miejscu. W klasyfikacji generalnej jest 20. Z kolei Krzysztof Jarmuż zajął 29. miejsce i jest na dwa etapy przed końcem rajdu sklasyfikowany na 21. pozycji. Jadący quadem Rafał Sonik zajął 9. miejsce i w klasyfikacji generalnej utrzymał 3. pozycję.

W piątek kierowcy będą mieli do przejechania etap o długości 753 kilometrów, w tym 545 km odcinka specjalnego.