Agnieszka Radwańska awansował do półfinału turnieju tenisowego w Tokio. Polska tenisistka pokonała w ćwierćfinale Słowaczkę Magdalenę Rybarikovą 6:3, 6:1. Mecz trwał godzinę i pięć minut.

Pierwsze dwa gemy należały do Słowaczki, ale potem rozstawiona z numerem 11 krakowianka grała jak natchniona. Przycisnęła rywalkę - nadzwyczaj często pojawiała się przy siatce i punktowała Rybarikovą. Wygrała pierwszą partię 6:3.

Przed rozpoczęciem drugiego seta zaczęło padać. To były czarne chmury tylko dla Słowaczki. Po zamknięciu dachu nad kortem centralnym Radwańska dalej przeważała. Polka ostatecznie wygrała 6:3, 6:1 i tym samym pomściła własną siostrę, która w pierwszej rundzie turnieju w Tokio dała się pokonać Rybarikovej.

Rywalką Agnieszki Radwańskiej w półfinale będzie Maria Szarapowa. W czwartek Rosjanka pokonała Czeszkę Ivetę Benesovą.