Agnieszka Radwańska przegrała z Rosjanką Marią Szarapową 3:6, 6:2, 4:6 w półfinale turnieju WTA Tour tenisistek na twardych kortach w Tokio. Mecz trwał prawie 130 minut. Był to pierwszy występ Polki w półfinale imprezy WTA w tym roku.

Obie tenisistki spotkały się po raz piąty. Radwańska wygrała dotąd tylko raz - wyeliminowała Rosjankę w trzeciej rundzie US Open dwa lata temu. W żadnym z przegranych meczów nie była tak blisko zwycięstwa, jak dziś.

Szarapowa dominowała tylko w pierwszym secie. Prowadziła 4:1 i choć kolejne dwa gemy wygrała krakowianka, to set zakończył się wynikiem 6:4 dla Rosjanki. Potem to Polka cieszyła się z wygranej 6:2. W trzecim - decydującym - secie Radwańska prowadziła 0:2. I choć Rosjanka psuła coraz więcej piłek, to krakowianka nie potrafiła wykorzystać błędów rywalki i szybko zrobiło się 2:4. Ostatecznie przegrała seta 4:6, i cały mecz.

W finale rywalką Rosjanki będzie Serbka Jelena Jankovic. W przyszłym tygodniu Radwańska wystąpi w turnieju w Pekinie.