Austriak Gregor Schlierenzauer wygrał dzisiejszy konkurs Pucharu Świata w skokach narciarskich w japońskim Sapporo. Pod nieobecność Adama Małysza najlepszy z Polaków Stefan Hula zajął dziesiąte miejsce. Kamil Stoch, który zakwalifikował się do drugiej serii na 22. pozycji, uzyskał odległość 108,5 m i przesunął się na 13.

Zawody w Sapporo zdominowali Austriacy. Triumfował po raz ósmy w tym sezonie lider PŚ Schlierenzauer, osiągając odpowiednio 133 i 120,5 m. Drugi był Thomas Morgenstern (112 i 123,5 m), a trzeci Wolfgang Loitzl (112 i 119,5 m).

Dwukrotny złoty medalista olimpijski z Salt Lake City Szwajcar Simmon Amman był dopiero siódmy, ale utrzymał drugie miejsce w klasyfikacji generalnej. Do lidera traci 172 punkty i ma 66 punktów przewagi nad trzecim Loitzlem.

Adam Małysz spadł na 20. pozycję; do Schlierenzauera brakuje mu 213 punktów. Stoch awansował o cztery lokaty z 36. na 32., a Hula o dziesięć z 54. na 44.

Nie powiodło się dwóm pozostałym Polakom. Piotr Żyła został sklasyfikowany na 38. miejscu - 82 m, a dwie lokaty niżej - jako ostatni w gronie 40 skoczków - znalazł się Marcin Bachleda - 78 m.