Prezydent Kaczyński rozmawiał w Paryżu o polskich stoczniach z szefem Komisji Europejskiej Jose Manuelem Barroso. Mam nadzieję na pewne jeszcze przedłużenie tej sprawy - powiedział Lech Kaczyński i dodał tajemniczo, że wiele będzie zależeć od "pewnych wydarzeń w Warszawie".

W czwartek minął termin uzupełnienia programów restrukturyzacyjnych dla stoczni Gdynia i Szczecin. Te poprzednie KE odrzuciła, bo nie spełniały stawianych przez nią wymogów. Dla zakładu w Gdańsku, który został już sprywatyzowany, termin na uzupełnienie programu wydłużono do końca września.

W piątek minister skarbu Aleksander Grad zapewniał, że jego resort oraz inwestorzy są gotowi spełnić najważniejsze wymagania KE. Przekonywał też, że w przesłanych w czwartek dokumentach znalazły się "nowe projekcje finansowe" dla stoczni Gdynia i Szczecin. Resort skarbu zabiega obecnie, by w sprawie prywatyzacji stoczni w Gdyni i Szczecinie dano Polsce czas do września.

W najbliższą środę odbędzie się posiedzenie KE, na którym prawdopodobnie ma zapaść decyzja o zwrocie pomocy publicznej, którą dostały stocznie w Szczecinie i Gdyni.

.