„Biało-czerwoni” przegrali 0:2 z Ekwadorem w meczu grupy A mistrzostw świata, które rozgrywane są w Niemczech. Pierwszego gola dla Ekwadoru zdobył w 24. minucie Carlos Tenorio; drugiego Agustin Delgado. Wynik może w dużym stopniu zaważyć na dalszych losach naszej reprezentacji.

W pierwszej połowie Polacy mieli kilka dobrych akcji – niestety żadnej z nich nie wykorzystali. Zemściło się to w 24. minucie, kiedy po błędach Jopa i Baszczyńskiego do piłki doszedł Carlos Tenorio. Ekwadorczyk strzałem głową z siedmiu metrów pokonał Artura Boruca.

Druga połowa także obfitowała w wiele akcji, które Polacy mogli zamienić na bramki. Jednak Ekwadorczycy cały czas dotrzymywali kroku polskim zawodnikom. W 80. minucie „biało-czerwoni” chcieli zastawić pułapkę ofsajdową, niestety ten manewr się nie udał, a Agustin Delgado dopełnił formalności i strzelił bramkę. Polacy mieli jeszcze szanse na wyrównanie, niestety Ireneusz Jeleń i Paweł Brożek zamiast w bramkę trafiali w słupki.

Skład polskiej reprezentacji:

Artur Boruc; Marcin Baszczyński, Mariusz Jop, Jacek Bąk, Michał Żewłakow; Euzebiusz Smolarek, Arkadiusz Radomski, Radosław Sobolewski (67' Ireneusz Jeleń), Mirosław Szymkowiak, Jacek Krzynówek (77' Kamil Kosowski); Maciej Żurawski (84' Paweł Brożek).

Skład reprezentacji Ekwadoru:

Christian Mora; Ulises de la Cruz, Ivan Hurtado (68' Jorge Guagua), Giovanny Espinoza, Neicer Reasco; Edwin Tenorio, Segundo Castillo, Edison Mendez, 16-Luis Antonio Valencia; Agustin Delgado, Carlos Tenorio (64' Ivan Kaviedes).

Sędzia: Toru Kamikawa (Japonia)

Następny mecz Polacy rozegrają 14 czerwca. W Dortmundzie zmierzą się z Niemcami.