Paweł Korzeniowski zdobył złoty medal na 200 metrów stylem motylkowym w trzecim dniu pływackich ME na krótkim basenie, które odbywają się w Trieście. Korzeniowski przy tej okazji poprawił rekord mistrzostw świata.

Korzeniowski zwyciężył z czasem 1.50,89, który jest lepszy o ponad sekundę od rekordu mistrzostw świata sprzed dwóch lat z Dublina. Jednocześnie pływak poprawił o blisko dwie sekundy rekord Polski na tym dystansie.

Wcześniej Mateusz Sawrymowicz zdobył brązowy medal na 1500 metrów stylem dowolnym. W finałowym wyścigu Polak pokonał dystans w czasie 14.38,86. Ten wynik również jest nowym rekordem Polski.

Polska reprezentacja zajmuje szóste miejsce w klasyfikacji medalowej. Nasi pływacy zdobyli łącznie siedem medali, w tym dwa złote.