Otylia Jędrzejczak mistrzynią Europy! Polka zdobyła złoty medal na dystansie 200 metrów stylem dowolnym podczas pływackich mistrzostw Europy, które odbywają się w Budapeszcie. Srebrny medal zdobyła Niemka Annika Liebs, a brąz przypadł Francuzce Laure Manaudou.

Na finiszu już nawet nie patrzyłam na rywalki, tylko płynęłam swoje. Wcześniej koncentrowałam się na Manaudou, bo to ona prowadziła przez połowę dystansu. Takie było założenie, żeby pierwszą setkę popłynąć spokojnie i dopiero później zaatakować. Tak zrobiłam i opłaciło się. Bardzo się cieszę, ale ogólnie wynik jest poniżej oczekiwań - powiedziała po wyścigu Jędrzejczak.

To już drugi medal Jędrzejczak w Budapeszcie. Wcześniej Polka wywalczyła srebro w sztafecie 4x200 m stylem dowolnym. Otylia ma szansę na jeden jeszcze medal. Polka tuż po dekoracji i wysłuchaniu Mazurka Dąbrowskiego stanęła na starcie półfinału 200 m stylem motylkowym i pewnie awansowała do niedzielnego finału.

W finale wyścigu sztafet 4x200 m stylem dowolnym Polacy w składzie: Paweł Korzeniowski, Michał Rokicki, Łukasz Gimiński, Przemysław Stańczyk, zajęli szóste miejsce. Triumfowali Włosi, którzy z czasem 7.09,60 pobili rekord Europy.

Dobrze spisał się w sobotę Bartosz Kizierowski. Polski zawodnik zakwalifikował się do finału wyścigu na 50 m stylem dowolnym. Do finału na tym samym dystansie awansowała także Agata Korc.