Otylia Jędrzejczak i Paweł Korzeniowski zdobyli brązowe medale w ostatnim dniu pływackich mistrzostw Europy na krótkim basenie w Debreczynie.

Polka, z czasem 58,40 była trzecia na dystansie 100 metrów stylem motylkowym, natomiast Paweł Korzeniowski z czasem 1.44,05 zajął trzecie miejsce na dystansie 200 metrów stylem dowolnym.

Polacy mieli szansę na jeszcze jeden medal, ale niestety Katarzyna Baranowska tylko otarła się o podium. Polka na dystansie 400 metrów stylem zmiennym płynęła wspaniale,ustanowiła nowy rekord Polski ale to nie dało medalu. Baranowska

zajęła najgorsze dla każdego sportowca czwarte miejsce.

Na ME w Debreczynie polscy pływacy zdobyli łącznie osiem medali w tym trzy złote.

To bardzo dobry wynik, ale należy pamiętać, że dla naszych zawodników docelową imprezą są przyszłoroczne igrzyska olimpijskie w Pekinie