Kenijska policja aresztowała męża biegaczki długodystansowej Agnes Tirop, dwukrotnej brązowej medalistki mistrzostw świata. 25-latka w środę została znaleziona martwa we własnym domu w mieście Iten.

Policja poinformowała, że aresztowała w Mombasie Ibrahima Roticha, męża sportsmenki. Jest  podejrzany o zamordowanie żony nożem. Rotich chciał uciec z kraju, ale prowadzony przez niego samochód uderzył w ciężarówkę.

Tirop na najniższym stopniu podium mistrzostw świata stanęła w 2017 i 2019 roku po biegach na 10 000 m. W tegorocznych igrzyskach olimpijskich w Tokio była czwarta na dystansie dwukrotnie krótszym.

12 września Kenijka w niemieckim Herzogenaurach ustanowiła rekord świata w ulicznym biegu na 10 km.

Tirop została znaleziona martwa w swoim domu w Iten, w zachodniej Kenii. To jej rodzinna miejscowość, a jednocześnie znany ośrodek treningowy biegaczy długodystansowych, nie tylko z Kenii.