Meksyk zakwalifikował się na przyszłoroczne mistrzostwa świata w piłce nożnej w Rosji. W piątek u siebie wygrał z Panamą 1:0 w meczu 7. kolejki eliminacji w strefie CONCACAF. Bardzo blisko awansu jest też Kostaryka.

Bramkę na wagę wyjazdu na mundial strzelił 22-letni zawodnik PSV Eindhoven Hirving Lozano w 53. minucie. Na boisku pojawił się... dwie minuty wcześniej, zastępując Jurgena Damma.

W tabeli Meksyk ma trzy punkty przewagi nad Kostaryką, która na wyjeździe pokonała Stany Zjednoczone 2:0. Oba gole zdobył Marco Urena.

Meksyk (17 pkt) i Kostaryka (14) zostawiły daleko w tyle pozostałe drużyny. Amerykanie i Honduras zgromadziły dotychczas po osiem "oczek", zaś Panama siedem. Ostatni jest Trynidad i Tobago (3 pkt).

Do zakończenia eliminacji pozostały jeszcze trzy serie gier. Trzy najlepsze reprezentacje awansują bezpośrednio do MŚ w 2018 roku w Rosji, a czwarta zagra w barażu interkontynentalnym z zespołem z Azji.

Pewni występu w przyszłorocznym mundialu, poza Meksykiem, są też: gospodarze, Brazylia, Iran oraz Japonia.

Wyniki 7. kolejki:

USA - Kostaryka 0:2 (0:1)
Bramki: Marco Urena (30, 82).

Meksyk - Panama 1:0 (0:0)
Bramka: Hirving Lozano (53).

Trynidad i Tobago - Honduras 1:2 (0:2)

Bramki: dla Trynidadu i Tobago - Joevin Jones (67-karny); dla Hondurasu - Alexander Lopez (7), Alberth Elis (16).