Adam Małysz zrealizował w Lahti plan maksimum. Polski skoczek wygrał w konkursie PŚ i w ogólnej klasyfikacji odrobił 100 punktów do najgroźniejszych rywali. Austriak Schlierenzauer i Norweg Jacobsen nie zmieścili się w pierwszej trzydziestce.

Adam Małysz po pierwszym skoku na odległość 125,0 m został sklasyfikowany na 4. miejscu. W drugiej serii skoczył jednak najdalej - 128 metrów - i nie dał rywalom żadnych szans.

Drugie miejsce w konkursie zdobył Austriak Andreas Kofler (124,0 m; 121,5 m; 258,3 pkt) Na najniższym stopniu podium stanął Niemiec Martin Schmitt, który zdobył 255,7 pkt. Najdalej w pierwszej serii konkursu poszybował Norweg Tom Hilde (127,5 m) Na drugim miejscu sklasyfikowano Denisa Korniłowa (125,5 m). Trzeci był Austriak Andreas Kofler (124 m).

W konkursie bardzo dobrze spisali się dwaj pozostali Polacy. Kamil Stoch skoczył w pierwszej serii aż 121,0 metrów i zajął 8. miejsce. Trzeci z naszych zawodników Piotr Żyła uzyskał odległość 114 metrów. W drugiej serii Stoch skoczył 115 m i został sklasyfikowany na 12. pozycji, Piotr Żyła skoczył na odległość 109,5 m i zajął ostatecznie 27. miejsce.

Na Adama Małysza nie było sposobu podczas niedzielnego konkursu Pucharu Świata w Lahti. Chociaż nie miał za dużo szczęścia, to nie miał tyle pecha jak rywale. On był po prostu najlepszy - stwierdził trener polskich skoczków Fin Hannu Lepistoe.

W klasyfikacji generalnej Pucharu Świata prowadzi Norweg Anders Jacobsen, który zgromadził na swoim koncie 1087 pkt. Adam Małysz zajmuje obecnie drugą pozycję ze stratą 134 pkt. do lidera. Trzeci jest Austriak Gregor Schlierenzauer - 915 pkt.

Adam Małysz po raz 33. w swojej karierze wygrał konkurs Pucharu Świata w skokach narciarskich. Polski zawodnik w klasyfikacji wszech czasów zajmuje obecnie 2. miejsce. Tyle samo zwycięstw odniósł także Niemiec Jens Weissflog. Liderem jest Fin Matti Nykaenen, który wygrał aż 46 zawodów PŚ.