To już drugi poważny wypadek z udziałem elektrycznej hulajnogi na ulicach Londynu. 14-letni chłopak walczy o życie w szpitalu, po tym jak z dużą prędkością wjechał w przystanek autobusowy. W wielu dzielnicach miasta obowiązuje ograniczenie jazdy do 30 km na godz. Elektryczne hulajnogi potrafią poruszać się znacznie szybciej.

Jeśli giną ludzie, sytuacja zaczyna wymykać się spod kontroli. Zaledwie kilka dni temu, na rondzie w południowej części miasta, pod ciężarówkę wpadła telewizyjna prezenterka i youtuberka Emily Hartrige. Jechała na elektrycznej hulajnodze. Otrzymała ją niedawno w prezencie od swego partnera. Film na ten temat umieściła nawet na swym kanale społecznościowym, który subskrybuje prawie 400 tys. osób.

35-letnia kobieta jest pierwszą tego rodzaju śmiertelną ofiarą na Wyspach. Brytyjskie prawo wyraźnie zabrania używania elektrycznych hulajnóg na publicznych drogach i chodnikach, ale ich użytkowcy niewiele sobie z tego robią.

Podobnie zachowują się ludzie jeżdżący na eklektycznych deskorolkach i jednokołowcach. Dotychczas policja przymykała oko na takie zachowanie, ale to prawdopodobnie ulegnie zmianie. Pojawiały się także głosy wzywające do zatwierdzania w parlamencie dodatkowej legislacji, która precyzowałaby warunki użytkowanie elektrycznych hulajnóg i podobnych pojazdów.

Opracowanie: