Adam Małysz zajął 11. miejsce w konkursie Pucharu Świata w skokach narciarskich w norweskim Lillehammer. Zawody wygrał Austriak Gregor Schlierenzauer. Drugi był Szwajcar Andreas Kuettel, a trzeci Janne Happonen.

Najdalej w pierwszej serii konkursu skoczył Norweg Tom Hilde (133,5 m; 134,9 pkt). Na drugim miejscu uplasował się Austriak Gregor Schlierenzauer, który poszybował na odległość 132 m i zdobył 131,7 pkt. Trzeci był Norweg Bjoern Einar Romoeren (129,5 m; 127,2 pkt).

Adam Małysz oddał bardzo dobry skok na odległość 127,5 m. Zdobył 123,1 pkt i zajął czwarte miejsce. Do serii finałowej nie awansował niestety drugi z Polaków. Kamil Stoch skoczył zaledwie 110,5m i z 88,5 pkt zajął 35. miejsce.

W serii finałowej błysnął Schlierenzauer, który oddał znakomity skok na odległość 129,5 m. Zapewnił mu on awans na najwyższy stopień podium. Szansę na wygraną zmarnował Tom Hilde, który w drugim podejściu wylądował na 123 m i ostatecznie zajął 5. miejsce. Szansę na podium stracił również Adam Małysz. Polak skoczył tylko 123,5 m i został sklasyfikowany na 11. pozycji.

30. Arthur Pauli Austria 124.0 79.5 133.5

W klasyfikacji generalnej Pucharu Świata prowadzi zdecydowanie Thomas Morgenstern. Austriak ma na swoim koncie 1718 punktów i już zdobył Kryształową Kulę. Na drugim miejscu jest jego rodak Gregor Schlierenzauer (1261 pkt), a na trzecim Fin Janne Ahonen (1148 pkt).

Adam Małysz ma na swoim koncie 557 punktów i obecnie zajmuje 13. pozycję w klasyfikacji generalnej PŚ. Na 28. miejscu jest Kamil Stoch (152 pkt).