Po niezwykle zaciętym spotkaniu, polscy siatkarze przegrali z Holandią 2:3 w trzecim meczu turnieju kwalifikacyjnego do IO w tureckim Izmirze. By awansować do półfinału, Polacy muszą teraz liczyć na zwycięstwo Hiszpanów nad Holendrami.

Pierwszego seta wygrali Polacy 25:19. Biało-czerwoni w tej odsłonie wyraźnie dominowali na parkiecie. Nie do zatrzymania był Piotr Gruszka, świetnie grał także Sebastian Świderski. Polacy, którzy wyszli na prowadzenie 8 do 7, nie oddali go już do końca seta.

Na samym początku drugiego seta trwała walka punkt za punkt i długo utrzymywał się remis. Polski blok nie funkcjonował jednak tak jak powinien a rywalom zaczęło wychodzić prawie wszystko. Polacy na druga przerwę techniczną schodzili z pięciopunktową stratą. Po powrocie na parkiet nasi siatkarze wzięli się do mozolnego odrabiania strat. Nasi siatkarze cały czas byli tuż za rywalem, ale nie mogli dogonić Holendrów. Po lepszej grze w drugiej części seta, przegrali minimalnie - 25:23.

Trzeci set rozpoczął się dla Polaków fatalnie. Holendrzy prowadzili już 4:1 i 6:2, a na pierwszą przerwę techniczną zeszli prowadząc 8:4. „Pomarańczowi” wyraźnie złapali rytm w tej części gry. Gdy wszystko wydawało się stracone, Polacy nagle nabrali wiatru w żagle. Uratowali cztery setbole, ale nie niestety nie udało im się doprowadzić do gry na przewagi. Ostatecznie to rywale byli górą i wygrali tą partię 25:23.

W secie czwartym od samego początku ruszyliśmy do przodu i na efekty nie trzeba było długo czekać. Polacy objęli prowadzenie 3:1, potem było 8:4. Po grze Polaków było widać, że złapali swój rytm. Świetnie znowu grał Gruszka, asystowali mu Murek i Świderski. Nasze akcje powodowały, że „Oranje” nie mogli sobie poradzić z naszym blokiem. Bardzo dobrze funkcjonowała obrona. Czy brane przez trenera przeciwników nic nie pomagały. Przy stanie 19:13, było już jasne, że konieczny będzie tie-break. Ostatecznie Polska wygrała czwartego seta 25:16.

Tie-break był niezwykle dramatyczny. Przypominał się drugi set, w którym siatkarze walczyli punkt za punkt. Niestety w końcówce Holendrzy odskoczyli na dwa punkty i nie dali sobie wydrzeć prowadzenia. Polska przegrała 13:15 i ostatecznie cały mecz 2:3. Porażka nie przekreśla jednak szans naszych siatkarzy na występ w półfinale. Pozostaje nam liczyć na zwycięstwo Hiszpanów w czwartkowym meczu z Holendrami.