Adam Małysz zajął trzecie miejsce w kwalifikacjach do wtorkowego konkursu Pucharu Świata w skokach narciarskich w fińskim Kuopio. Najlepszy polski skoczek wylądował na 125 metrze. Kwalifikacje wygrał Francuz Emmanuel Chedal, który oddał skok o jeden metr dłuższy. Drugie miejsce zajął Japończyk Fumihisa Yumoto, który nie przeskoczył wprawdzie Małysza, ale uzyskał lepsze noty za styl.

Do wtorkowych zawodów zakwalifikowało się jeszcze dwóch Polaków. Kamil Stoch był 15. po skoku na odległość 112 metrów, a Stefan Hula – 21. po skoku na odległość 108,5 metra. Na skoczni nie zobaczymy natomiast Łukasza Rutkowskiego, który wylądował na 95 metrze.

Ostatnie miejsce premiowane awansem do wtorkowego konkursu zajął mistrz świata z Liberca, Szwajcar Andreas Kuettel. Uzyskał on wynik 97,5 metra.

W gronie skoczków, którzy nie musieli rywalizować w kwalifikacjach, świetnie zaprezentował się lider klasyfikacji generalnej Pucharu Świata, Austriak Gregor Schlierenzauer, który wylądował na 130 metrze.